Rusija, patyrusi didžiulius nuostolius Ukrainoje, verbuoja samdinius Afrikoje

(1)

Dėl didelių gyvosios jėgos nuostolių Ukrainos karo lauke Rusija ėmė verbuoti samdinius Afrikos šalyse, viliodama juos pažadais apie tūkstančius dolerių ir Rusijos pasą, teigia Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, remdamasi žvalgybos pranešimais.

„2024 metų gegužės 28 dieną Ukrainos gynybos žvalgyba (HUR) pranešė, kad Rusija suintensyvino bandymus verbuoti afrikiečius kovoti Ukrainoje. Ypač daug dėmesio verbavimo pastangoms skiriama Centrinės Afrikos šalyse – Ruandoje, Burundyje, Konge ir Ugandoje. Pranešama, kad Rusija siūlo 2 000 JAV dolerių registracijos premiją, 2 200 JAV dolerių mėnesinį atlyginimą ir žada suteikti Rusijos pilietybę“, – sakoma pranešime.

Gynybos ministerija pridūrė, kad šiuo metu vykstanti verbavimo kampanija skirta kompensuoti Rusijos patirtus mūšio lauko nuostolius, „kurie yra dideli“, ir išlaikyti puolimo aktyvumą daugelyje fronto krypčių.

„Tikėtina, kad, pasibaigus ribotam šalies nuteistųjų verbavimo rezervui, Rusija tikriausiai plečia verbavimą pasaulio pietuose, kad išvengtų papildomos mobilizacijos pačioje Rusijoje. Ankstesnė mobilizacija į karą ne tik buvo nepalanki prezidento Vladimiro Putino ir Rusijos vyriausybės populiarumui, bet ir sukėlė rekordinį darbo jėgos trūkumą bei kvalifikuotų darbuotojų, tokių kaip gydytojai ir IT specialistai, išvykimą iš šalies“, – rašė ministerija.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, 2023 metais Rusija išdavė 3 037 vizas Nepalo piliečiams ir tai buvo absoliutus rekordas. Tikėtina, kad šis padidėjimas susijęs su Nepalo piliečių verbavimu kariauti Ukrainoje.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder