Kovo 8-oji

Rusija prieš kovo 8 dieną susiduria su gėlių trūkumu

Dėl problemų muitinėje Rusijoje Tarptautinės moters dienos išvakarėse trūksta gėlių, "Forbes" sakė gėlių turgaus dalyviai.

Pasak jų, apie 80 proc. šviežiai skintų gėlių Kovo 8-ajai į šalį patenka iš užsienio, tačiau šiemet jų importas sumažėjo mažiausiai 13 proc.

Daugiausia gėlių įvežama per šalies šiaurės vakaruose esančias muitinės perėjas. Tačiau kovo pradžioje pasienyje pradėjo rikiuotis šimtų mikroautobusų su rožių, tulpių ir chrizantemų siuntomis eilės. Dėl šios priežasties daugelis prekybininkų užsakymus gaus tik kovo 9-10 d., sako vienas gėlių tarpininkas.

"Gavau 90 proc. gėlių, nes pasiruošiau šiai situacijai.

Tačiau mūsų sunkvežimiai taip pat stovėjo elektroninėje eilėje, kuri buvo įvesta motorinėms transporto priemonėms, o eilės numeriai buvo 500-asis ir 600-asis", - sakė "Forbes" pašnekovas.

Pasak jo, dėl to rožės iš Pietų Amerikos Rusijos sandėlį pasiekė ne per šešias, o per 12 dienų.

Problemos ir vėlavimai pasienyje nėra neįprasti, patvirtino parduotuvių "Gėlės ir medus" generalinis direktorius Georgijus Sucharževskis.

"Vienas mano draugas, parduotuvių tinklo savininkas, užsakė 90 000 tulpių iš Nyderlandų kovo 8 d., tačiau jos užtruko pasienyje ir į Maskvą atkeliaus po švenčių, kai šių gėlių čia niekam neprireiks", - sakė jis.

Naujos taisyklės su elektronine transporto priemonių eile pasienyje pradėjo veikti 2023 m. rudenį. Dabar ši eilė įprasta greitai gendančioms ir kitoms prekėms. Anksčiau skintos gėlės būdavo praleidžiamos greičiau, sako Sucharževskis.

Ilgesnis pristatymo laikas turi įtakos produktų kokybei - 30 proc. prekių tenka išsiųsti vėluojant, sako Maskvos gėlių parduotuvės "Bouquet Bouquet" savininkas Andrejus Zelenovas.

Kartu šalyje išaugo šviežiai skintų gėlių paklausa. Pavyzdžiui, Valentino dieną buvo parduota 35 proc. daugiau puokščių nei prieš metus, sakė Sucharževskis.

Pasak jo, Rusijos burgundiškų rožių augintojai beveik visas gėles nuskynė iki vasario 14 d., o iki kovo 8 d. naujos nespėjo duoti pumpurų. Todėl dabar jaučiamas burgundiškų rožių trūkumas.

Dėl nepakankamos pasiūlos jau padidėjo kainos. Vasario 1-19 d. parduotuvėse vidutinis čekis už puokštę buvo 2632 rubliai, t. y. 18 % daugiau nei 2023 m.

Kovo mėnesį išlaidos puokštėms gali išaugti 25-30 %, vidutiniškai kiekviena puokštė Rusijoje kainuos 3200-3400 rublių, o Maskvoje - 4900-5100 rublių, prognozuoja analitiniame šaltinyje "Chek Index".

Tuo pat metu šviežioms skintoms gėlėms, skirtingai nei sodinukams ir žalumynams puokštėms, niekada nebuvo taikomos sankcijos.

Nyderlandai išlieka didžiausi puokščių tiekėjai į Rusiją: 2024 m. jie sudarys apie 35 % skintų gėlių rinkos. Antroje vietoje yra Ekvadoras, o trečioje - Kenija, pažymi ekspertai.

Parengta pagal užsienio spaudą

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder