Rusų karių laiškas apie 300 prarastų žmonių vienoje brigadoje sukėlė reakciją

(1)

Rusiją neramina klausimas dėl vienos Rusijos jūrų pėstininkų brigados patirtų nuostolių, kai pirmadienį gubernatorius paskelbė pareiškimą, kuriuo paneigė esą išsakytus karių skundus dėl žuvusiųjų skaičiaus.

Kaip pranešama interneto svetainėje „The Insider“, 155-osios jūrų pėstininkų brigados, paprastai dislokuotos Ramiajame vandenyne, kariai laiške Primorės krašto gubernatoriui skundėsi, kad per keturias dienas kovose aplink Donecką Ukrainoje neteko 300 vyrų, įskaitant žuvusius, sužeistus ir dingusius be žinios.

Pirmadienį gubernatorius Olegas Kožemiako „Telegram“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame paneigė šias detales ir pažymėjo, kad nuostoliai buvo dideli, tačiau „tikrai ne tokie dideli“, kaip teigiama minėtame laiške. Jis teigė, kad apie tai jį patikino fronto vadai.

Jis pridūrė, kad kariniams tyrėjams buvo pavesta išsiaiškinti šį atvejį. Pirminiame laiške kariai tikriausiai paprašė atlikti nepriklausomą tyrimą.

Laiške rašoma, kad vadai siunčia karius į „nesuprantamus puolimus“, kuriais pasiekiama tik tiek, kad vyresnieji karininkai pelnytų medalius. Kariai taip pat skundėsi, kad dalinys prarado apie pusę savo technikos, „ir tai tik mūsų brigadoje“.

Kariai taip pat kaltino savo vadus, kad šie bando nuslėpti nuostolius ir nepakankamai rūpinasi kovotojų gerove. „Jie žmones vadina mėsa“, – rašoma karių laiške.

Rusijos gynybos ministerija išsisuko pareiškusi, kad 155-osios jūrų pėstininkų brigados nuostoliai „dėl kompetentingų vadų veiksmų“ „neviršija 1 proc. kovinio personalo“ ir 7 proc. sužeistųjų,  „kurių didelė dalis jau grįžo į tarnybą“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder