Ryškus blyksnis kosmose sukurs "naują žvaigždę", kuri danguje pasirodys vos kelioms dienoms
Leidinys pažymėjo, kad sprogimas, kuris Borealio sistemoje įvyksta kartą per gyvenimą, suteiks jai naujos žvaigždės išvaizdą, kuri ryškiai sušvis naktiniame danguje, o paskui vėl užges dar 80 metų.
Savo ruožtu Notingemo Trento universiteto astronomijos docentas daktaras Danielis Braunas (Daniel Brown) pažymi, kad tokio tipo dangaus įvykis vadinamas supernova, kai žvaigždės ryškumas sparčiai didėja.
"Mūsų laukia staigmena - danguje atrasta vadinamoji nauja žvaigždė", - paskelbė profesorius Danielis Braunas.
Pasak jo, sunku tiksliai numatyti, kada tai įvyks, tačiau jis gali įvykti bet kada nuo dabar iki 2024 m. rugsėjo.
"Mūsų laukia staigmena - vadinamosios naujos žvaigždės pasirodymas danguje. T Karalienė Borealis iš tikrųjų yra ne viena žvaigždė, o dviguba žvaigždė, t. y. dvi viena aplink kitą skriejančios žvaigždės.
Ši pora ypatinga tuo, kad kartkartėmis ji labai padidina savo ryškumą, kad taptų mums lengvai matoma", - pabrėžė profesorius.
Jis pridūrė, kad masyvesnė poros žvaigždė yra baltoji nykštukė, kurios "tūris prilygsta Žemės tūriui".
"Maždaug kas 80 metų ji (baltoji nykštukė) sukaupia pakankamai medžiagos, kad išsiveržtų termobranduolinio sprogimo metu, kuris neįtikėtinai padidina jos ryškumą.
T karalienei Borealis atėjo laikas dar vienam tokiam sprogimui, dėl kurio jos ryškumas padidėja nuo 11mag - beveik matomos per žiūronus tamsiame danguje - iki milžiniško 2mag - ją galima lengva pastebėti plika akimi net ir šviesos užterštame danguje", - sakė Braunas.
Po išsiveržimo Karalienės T taps ryškiausia žvaigžde Poliarinės meškos žvaigždyne, o po to per kelias dienas palaipsniui išnyks.
Žvaigždynas bus matomas Jungtinėje Karalystėje, kai iškart po saulėlydžio pakils šiaurės rytuose, sakė profesorius.
"Didžiausiame aukštyje jis bus matomas pietuose, 65 laipsnių aukštyje virš horizonto, iškart po 3 val. ryto, todėl jį bus lengva įžiūrėti.
Prasidedant pavasariui, jis pakils anksčiau ir taip pat anksčiau pasieks didžiausią aukštį. Taigi mums pasisekė, nes artėja geriausias metų laikas jį stebėti", - apibendrino ekspertas.
Profesorius Braunas taip pat pataria norintiems stebėti T aurora borealis ryškumą naudoti žiūronus, kad susipažintų su regionu ir žvaigždžių aurora borealis.
"Prasidėjus žybsniui galima pradėti lyginti jo ryškumą su kitomis žvaigždėmis ir taip stebėti žybsnį patiems, nereikalaujant jokių brangių fotoaparatų", - patikino jis.
Rašyti komentarą