Protestuotojai nepaisė vyriausybės karantino, įvesto po sostinę apėmusių neramumų trečiadienį, kai demonstrantai bandė šturmuoti parlamentą ir nuversti M. Sogavarę. Ministras pirmininkas teigė, kad jo vyriausybė vis dar kontroliuoja padėtį.
„Šiandien stoviu prieš jus, kad praneščiau visiems, jog mūsų šalis saugi – jūsų vyriausybė yra savo vietoje ir toliau vadovauja mūsų valstybei“, – sakė M. Sogavare ir pridūrė, kad atsakingi asmenys „susidurs su visa įstatymo našta“.
Riaušininkai persigrupavo ir vėl nusitaikė į Honiaros kinų kvartalo rajoną bei nusiaubė policijos nuovadą, naujienų agentūrai AFP sakė vietos gyventojas. Vyras, nenorėjęs skelbti savo pavardės, sakė, kad policija užtvėrė kelius, tačiau nebuvo ženklų, kad neramumai sloptų.
„Visur aplink gaujos, labai įtempta“, – sakė gyventojas, o vietos žiniasklaida pranešė apie plėšikavimą ir ašarines dujas panaudojusią policiją.
Kiti liudytojai socialiniuose tinkluose paskelbė nuotraukas, kuriose matyti virš sostinės kylantys dūmai, ir teigė, kad nusitaikyta į kinams priklausančias įmones.
Pranešama, kad dauguma protestuotojų Honiaroje yra iš kaimyninės Malaitos salos, kurios gyventojai seniai skundžiasi, kad centrinė valdžia juos ignoruoja. Salos vietos valdžia taip pat griežtai priešinosi Saliamonų sprendimui 2019 m. palaikyti diplomatinius santykius ne su Taivanu, o su Kinija. Tai buvo M. Sogavarės sumanymas, kritikų teigimu, premjeras pernelyg artimas Pekinui.
Opozicijos lyderis Matthew Wale'as paragino ministrą pirmininką atsistatydinti, sakydamas, kad smurtą sukėlė nusivylimas prieštaringai vertinamais sprendimais, priimtais jo kadencijos metu.
„Deja, nusivylimas ir užgniaužtas žmonių pyktis prieš ministrą pirmininką nevaldomai liejasi į gatves, kur oportunistai pasinaudojo ir taip rimta ir blogėjančia padėtimi“, – sakoma M. Wale'o pranešime.
Dėl panašaus kivirčo tarp salų 2003–2017 m. Saliamono salose buvo dislokuotos Australijos vadovaujamos taikos palaikymo pajėgos, o dabar Kanbera ir Velingtonas atidžiai stebi padėtį.
Rašyti komentarą