Ginklų muliažai

Šimtai karinės įrangos, kurią Rusija "sunaikino" Ukrainoje, pasirodė esanti tik muliažai

(7)

Rusijos valdžios institucijos ne kartą pranešė apie stulbinamo masto Ukrainos karinės įrangos, įskaitant Vakarų suteiktą, naikinimą. Tačiau daugelis šių taikinių yra specialiai mūšio lauke įrengti muliažai.

Ukraina aktyviai keičia haubicas, tankus, minosvaidžius ir radarus maketais, kad priverstų Rusijos karius švaistytis bepiločiais lėktuvais, raketomis ir sviediniais, pranešė CNN.

Maketus gamina pirmaujanti Ukrainos kalnakasybos ir metalurgijos bendrovė "Metinvest".

"Po kiekvieno smūgio kariškiai mums atiduoda nuolaužas. Jei muliažas buvo sunaikintas, mes dirbome ne veltui", - CNN sakė "Metinvest" atstovas spaudai.

Kartu, pasak jo, kuo greičiau sunaikinamas muliažas, tuo aukštesnė gaminio kokybė: jei per ilgai nešaudoma, inžinieriai grįžta prie brėžinių.

Rusijos kariuomenė jau sunaikino daug šimtų klastočių, sako "Metinvest" atstovas, ir bendrovė neturi laiko patenkinti kariuomenės paklausos. Ir ji turi greitai pritaikyti savo gamybą.

Iš pradžių maketai buvo gana primityvūs, o tikslas buvo apgauti priešą, parodant, kad AFU yra geriau aprūpinta nei iš tikrųjų.

Vakarietiškos įrangos tiekimas privertė įmonę išrasti naujų būdų, kaip gaminti maketus, panašius į prototipus, ypač kai į Ukrainą atkeliavo vis sudėtingesni ginklai.

Rusijos vadovai ne kartą pervertino sunaikintos Ukrainos įrangos kiekį.

Pavyzdžiui, 2023 m. birželį Saugumo Tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas pranešė Vladimirui Putinui, kad nuo kontrpuolimo pradžios ukrainiečiai neteko 246 tankų, o gynybos ministras Sergejus Šoigu teigė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos patyrė "didelių nuostolių".

Tačiau iš tikrųjų Ukrainos pajėgos per mažiau nei mėnesį prarado beveik šešis kartus mažiau tankų.

Tuo pat metu pats V. Putinas pareiškė, kad Rusija netoli Kijevo sunaikino "penkias "Patriot" sistemas, nors Ukraina turėjo tik dvi iš jų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder