Skandalingoji olimpinė čempionė, Imane Khelif, padavė į teismą „X“ socialinį tinklą

(1)

Skandalingoji Alžyro sportininkė padavė socialinį tinklą „X“ į teismą.

Alžyro boksininkė Imane Khelif, tapusi pagrindine Paryžiaus olimpinių žaidynių, kurių čempione ji tapo laimėjusi auksą, metu kilusio lyčių skandalo figūra, neketina liautis kovojusi.

I. Khelif kreipėsi į Paryžiaus teismą dėl socialinio tinklo „X“ (buvusio Twitter) veiksmų, kuris, jos nuomone, neužkirto kelio ją diskriminavusių vartotojų įrašų publikavimui.

Byla prasidėjo po to, kai Imane Khelif priešininkė Angela Carini atsisakė tęsti kovą, motyvuodama tuo, kad jos varžovė yra vyras. Teisme Khelif atstovai ketina kovoti dėl „teisingumo, orumo ir garbės“.

Tuo tarpu Alžyro valdžios institucijos, anksčiau aktyviai gynusios savo pilietę, atrodo, nusprendė toliau neaštrinti situacijos ir neįtraukė Imane Helifo į žaidynių uždarymo ceremonijos vėliavnešių gretas.

Labiausiai, neperdedant, išgarsėjusi praėjusių Paryžiaus olimpinių žaidynių istorija, kuri užgožė daugybę grynai sportinių pasiekimų, greičiausiai turės ilgalaikį tęsinį. Skandalingoji Alžyro atstovė Imane Khelif Paryžiaus teismui pateikė skundą dėl socialinio tinklo „X“ (buvusio Twitter) veiksmų.

Savo ieškinyje sportininkė, pabrėžianti, kad internete patyrė nepelnytą puolimą, teigia, kaip praneša „Le Monde“, kad „viskas, kas apie ją buvo pasakyta socialiniuose tinkluose, yra amoralu“.

Skunde nurodomi konkretūs įtakingi politiniai veikėjai, kurie, Imane Khelif nuomone, prisidėjo prie išpuolių prieš ją. Kokie, ji kol kas nenurodo. Ieškinyje taip pat teigiama, kad pranešimai apie Imane Khelif surinko daugiau nei 100 mln. peržiūrų „X“ tinkle.

„Imane Khelif nusprendė pradėti naują kovą. Šį kartą dėl teisingumo, orumo ir garbės“, – sakė Alžyro sportininkės advokatas Nabilas Boudi. Jo nuomone, ažiotažą aplink jo klientę pakurstė kai kurie „piktavaliai asmenys“.

„Tyrimo metu bus išsiaiškinta, kas stovėjo už šių mizoginijos, rasizmo ir seksizmo aktų, o taip pat palies tuos, kurie prisidėjo prie Imane Khelif internetinio linčo”, – pareiškė advokatas Budi.

Primename, kad Imane Khelif išgarsėjo visame pasaulyje po to, kai jos varžovė Paryžiaus žaidynių moterų bokso turnyro 1/8 finale Angela Carini 46-ąją sekundę atsisakė tęsti kovą, pareiškusi, kad negali kovoti su vyru.

Skandalas pasirodė tokį lygį, kad kurį laiką užėmė pirmaujančias pozicijas žiniasklaidos antraštėse, taip pat sukėlė neigiamą daugelio šalių pareigūnų reakciją. Visa tai dėl to, kad Imane Khelif lyties statusas vis dar nėra akivaizdus.

Pati sportininkė ne kartą yra pareiškusi, kad yra moteris. Formaliai su tuo sunku ginčytis – ji visada dalyvavo moterų turnyruose ir niekada nepranešė apie translytiškumą.

Tačiau dar 2023 m. Tarptautinė bokso asociacija (IBA) atliko sportininkės lyties testus, kurie parodė, kad ji turi XY chromosomų rinkinį, todėl diskvalifikavo.

Jai buvo diagnozuotas lyties raidos sutrikimas, arba DSD. Kokios praktiškai fiziologinės jo apraiškos jos atveju, nepaaiškinta, tačiau dėl šio testo Khelif buvo nušalinta nuo pasaulio čempionato.

Vis dėlto Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) turi kitokius, daug lankstesnius vyro ir moters sąvokų kriterijus (ir neatlieka jokių testų). Tad Imane Helif buvo leista dalyvauti žaidynėse Paryžiuje.

IBA niekaip negalėjo tam pasipriešinti, nes IOC nutraukė bet kokį bendradarbiavimą su bokso federacija (IOC atšaukė IBA pripažinimą) ir pati surengė žaidynių bokso turnyrą.

Tačiau neigiamų atsiliepimų apie Imane Khelif banga greitai atslūgo. Net jos pergalė finale (lemiamoje kovoje Khelif 5:0 įveikė kinę Yang Liu) liko beveik nepastebėta. Kaip ir taivanietės Lin Yu-ting iškovotas olimpinis aukso medalis.

Jos istorija lygiai tokia pati kaip Khelif. Ji taip pat neišlaikė lyties testo, jai taip pat buvo uždrausta dalyvauti 2023 m. pasaulio čempionate ir ji taip pat tapo Paryžiaus olimpine čempione. Kitas dalykas – nė viena jos varžovė neatsisakė su ja kovoti. Taigi Lin Yu-ting buvimas žaidynėse liko beveik nepastebėtas.

Tikėtina, kad būtent nenoras akcentuoti Imane Khelif vaidmenį lėmė Alžyro valdžios institucijų sprendimą pakeisti kitu žaidynių uždarymo ceremonijos vėliavnešiu.

Iš anksto buvo paskelbta, kad vėliavą neš Imane Khelif. Tačiau Alžyro olimpinis komitetas persigalvojo. Laimei, ji turėjo vertą pamainą – Kailia Nemour. Ji tapo meninės gimnastikos (ant skirtingo aukščio skersinių) čempione ir atnešė Alžyrui pirmąjį šios sporto šakos olimpinį auksą.

Khelif ėmėsi rizikingo žingsnio, nes „X“ advokatai, norėdami įrodyti, kad viskas, kas buvo rašoma apie sportininkę tiesa, gali pareikalauti teisme tikro lyties testo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder