Aktorius T. Hanksas kitais metais bus pagerbtas „Auksinių gaublių“ garbės apdovanojimu

Tomas Hanksas įspėja, kad dantų plano reklaminis vaizdas yra dirbtinio intelekto klastotė

Tomas Hanksas perspėjo, kad reklama, kurioje, atrodo, vaidina jis, iš tikrųjų yra dirbtinio intelekto (DI) klastotė, - skelbia bbc.com.

 

Hanksas jau anksčiau yra kalbėjęs apie savo susirūpinimą dėl dirbtinio intelekto

"Yra vaizdo įrašas, kuriame reklamuojamas kažkoks dantų gydymo planas su dirbtinio intelekto mano versija, - rašė aktorius "Instagram" tinkle.

"Aš su tuo neturiu nieko bendra", - pridūrė jis.

Hanksas anksčiau yra kalbėjęs apie "meninį iššūkį", kurį dirbtinis intelektas kelia jo pramonei, ir šis klausimas buvo pagrindinis neseniai vykusiuose garsių Holivudo aktorių ir rašytojų streikuose.

Didėjant dirbtinio intelekto sistemų galiai ir sudėtingumui, kilo susirūpinimas dėl jų gebėjimo kurti vis tikroviškesnes virtualias realių žmonių versijas, kurios kartais vadinamos giluminėmis klastotėmis.

Kelios įžymybės, tarp jų ir vartotojų finansų ekspertas Martinas Lewisas, yra naudoję savo atvaizdus giluminėse klastotėse, kurios dažnai naudojamos žmonėms apgauti.

Dėl pornografijoje naudojamų netikrų atvaizdų, kurie kartais naudojami kaip keršto forma, vyriausybė sugriežtino Anglijos ir Velso įstatymus, kad būtų lengviau patraukti baudžiamojon atsakomybėn nusikaltėlius.

Politikų suklastoti dirbtinio intelekto atvaizdai ir vaizdo įrašai taip pat didina dezinformacijos internete problemą.

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir dabartinis Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis yra vieni iš tų, kurie tapo taikiniais.

Rugsėjį "Google" paskelbė, kad reikalaus, jog visose jos platformoje rodomose politinėse reklamose būtų nurodyta, ar jos sukurtos naudojant dirbtinį intelektą.

Dirbtinio intelekto manipuliacijos vaizdo įrašais taip pat gali būti naudojamos ir ne prieštaringais būdais, pavyzdžiui, pirmieji virtualūs koncertai, kuriuose dalyvavo grupė "Abba".

Galimybę naudoti dirbtinį intelektą atlikėjų karjerai pratęsti Hanksas aptarė gegužės mėn. dalyvaudamas Adamo Bakstono podkaste.

"Mes tai numatėme, matėme, kad atsiras galimybė iš kompiuterio vidaus paimti nulius ir vienetus ir paversti juos veidu ir personažu.

Nuo to laiko tai išaugo tik milijardus kartų ir mes tai matome visur", - sakė jis.

"Dabar bet kuris žmogus gali atkurti save bet kokio amžiaus, pasitelkdamas dirbtinio intelekto arba giliųjų klastočių technologiją.

Rytoj mane gali partrenkti autobusas, ir viskas, bet performansai gali tęstis ir tęstis, ir tęstis, ir tęstis, ir tęstis."

Nuogąstavimai, kad dirbtinis intelektas gali išstumti žmones, padėjo sukelti streikų bangą, kuri sutrikdė Holivudą, o tarp paveiktų spektaklių - "Stranger Things" ir "Last of Us".

Amerikos scenaristų gildija (WGA), atstovaujanti scenaristams, neseniai pasiekė preliminarų susitarimą su studijos vadovais, kad baigtų savo protesto akciją.

Tačiau atskiras aktorių ginčas, kurį iš dalies taip pat lemia nuogąstavimai, kad dėl dirbtinio intelekto sumažės aktorių darbo vietų, lieka neišspręstas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder