Už seno mobiliojo telefono ar nešiojamojo kompiuterio remontą – 200 eurų kompensacija

Siekdama paskatinti žmones ilgiau naudoti elektroninius prietaisus ir kaskart nepirkti naujų vos jiems pasirodžius, Austrijos vyriausybė pradėjo taikyti finansinės paramos schemą.

Už sugedusios skalbimo mašinos, elektrinio virdulio, nešiojamojo kompiuterio ar mobiliojo telefono remontą austrai dabar gali gauti iki 200 eurų išmoką. 

Austrijos vyriausybės pasiūlyta elektrinių prietaisų remonto kuponų schema siekiama skatinti žmones neišmesti senų elektrinių prietaisų, o juos taisyti ir naudoti toliau. 

Dabar sugedus nešiojamajam kompiuteriui, austras atvyksta į kompiuterių ir mobiliųjų telefonų remonto dirbtuves Vienoje ar bet kuriame kitame mieste ir, pasinaudojęs vyriausybės nustatyta remonto kvito schema, iš savo kišenės sumoka tik 50 proc. remonto išlaidų.

Paramos schema veikia ir dabar daugelis austrų, užuot pirkę naują prietaisą, toliau naudoja seną suremontuotą kompiuterį. Daugelis tikina, kad jiems apsispręsti padėjo valstybinė paramos schema. 

Naudodamiesi finansine parama vartotojai į taisyklas neša senus CD grotuvus, kompiuterius, telefonus ir kitus naudoti nebetinkamus prietaisus. 

Iš finansinės paramos neblogai uždirba ir smulkios elektroninių prietaisų remonto dirbtuvės, mat gerokai išaugo jų teikiamų paslaugų poreikis. Kai kurios tiesiog užverstos dėžėmis senų elektroninių prietaisų. 

Vienos tokios įmonės savininkas teigė, kad, pradėjus taikyti „remonto premijos“ schemą, jo įmonės pajamos išaugo dvigubai. Smulkusis verslininkas džiaugėsi valstybės teikiamos finansinės paramos nauda. 

„Klientai sutaupo pinigų, nes neperka brangių naujų daiktų. Vietos įmonės generuoja papildomas pajamas. Kartu išmetama mažiau elektronikos atliekų, taip tausojama aplinka“, – sakė verslininkas. 

Kai kurie Austrijos elektrinių prietaisų taisyklų savininkai pripažįsta, kad išaugus darbo apimtims pradėjo trūkti technikos meistrų. 

Austrijos vyriausybės taikoma remonto talonų sistema skirta tik elektriniams prietaisams. Tačiau Vienos miesto savivaldybė teikia finansinę paramą, kuria iš dalies apmokamas dėvėtų drabužių taisymas, dviračių ar baldų remontas. 

Vienos gyventojai į dirbtuves dabar neša net senus dviračius su surūdijusiais stabdžių ir pavarų trosais. Kartais juos pataisyti sudėtinga, nes rinkoje nebėra tinkamų atsarginių dalių, tuomet senos detalės keičiamos naujomis. Bet tai vis tiek pigiau, nei pirkti naują dviratį. 

Analitikai pastebi, kad dažniausiai vartotojai nusprendžia įsigyti naują daiktą tuomet, kai seno remonto išlaidos siekia 20–30 proc. naujo produkto kainos. 

Kadangi valdiška remonto premija šias išlaidas reikšmingai sumažina, žmonės neskuba pirkti naujų elektrinių prietaisų ir kitų daiktų. 

Austrai mano, kad jų šalyje pasiteisinusi finansinė paramos schema galėtų būti taikoma visoje Europos Sąjungoje, ir jau ėmėsi politinių iniciatyvų Briuselyje.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder