Vokiečių darželinukai žaidžia „Kalmaro žaidimą“. Frazė „aš tave nužudysiu“ vaikams tapo įprasta

Košmarai, fobijos ir psichologinės problemos – tokios gali būti pasekmės vaikams, žiūrintiems ir mėgdžiojantiems itin didelio populiarumo sulaukusį „Netflix“ serialą, rašo vokiečių „Frankfurter Rundschau“.

Netoli Hamburgo esančiame Pinebergo miestelyje darželinukai ėmė žaisti „Kalmaro žaidimą“ ir jų elgesys pašiurpino auklėtojus, kurie kreipėsi laišku į vaikų tėvelius, prašydami neleisti mažiesiems žiūrėti šio kruvino šou. Pedagogai įspėja, kad seriale aukštinamas smurtas, o vaikus jis tiesiog gąsdina.

Tai gali baigtis rimtomis psichologinėmis problemomis.

„Mes primygtinai jus raginame neleisti vaikams žiūrėti šį serialą. Net jei jūs esate šalia“, – teigiama pedagogų laiške.

Darželio auklėtojai atkreipė dėmesį, kad mėgdžiodami serialą, vaikai vienas kitam šūkavo „aš tave nužudysiu“. „Jei leidžiate vaikams žiūrėti tokius dalykus, žalojate savo vaikus psichologiškai“, – sakoma laiške.

„Frankfurter Rundschau“ duomenimis, ši problema aktuali ne tik Hamburgui, bet ir kitiems Vokietijos regionams. Nerimą keliantys pranešimai ateina iš Bavarijos mokyklų.

Šio Vokietijos regiono pareigūnai pranešė, kad mažiausiai trijose mokyklose aptiko „vizitinių kortelių“, kurios reiškia kvietimą dalyvauti „Kalmaro žaidime“.

Policija tai taip pat sieja su tuo, kad vaikai turi galimybę žiūrėti serialą.

Bavarijoje kol kas nefiksuota nė vieno tiesioginio smurto protrūkio, kurį būtų galima susieti su serialu, tačiau Bavarijos mokytojų asociacija taip pat įspėjo tėvus dėl galimai pavojingų pasekmių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder