Volodymyras Zelenskis

Volodymyras Zelenskis: „nėra alternatyvos“ sunkiųjų tankų siuntimui į Ukrainą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pareiškė, kad „nėra kitos alternatyvos“ Vakarams, kaip tik suteikti Ukrainai sunkiųjų tankų, nors Vokietija taip ir nepasakė, ar suteiks taip trokštamų „Leopardų“.

V. Zelenskis pasidžiaugė pastarosiomis dienomis pasiekta pažanga, kai ginklų tiekimą pažadėjo JAV ir ne viena Europos valstybė.

„Partneriai laikosi principingos pozicijos – jie rems Ukrainą tiek, kiek reikės mūsų pergalei, – sakė V. Zelenskis savo vakaro kalboje. – Taip, mums dar teks kovoti dėl modernių tankų tiekimo, tačiau mes kiekvieną dieną vis akivaizdžiau matome, kad alternatyvos nėra, kad sprendimas dėl tankų turi būti priimtas“.

Padėkojęs šalims, kurios jau pažadėjo pristatyti ginklų, jis pridūrė: „Vienintelis dalykas, kurį verta pabrėžti, yra laikas, pristatymo laikas. Kiekvienas susitarimas turi būti įvykdytas kuo greičiau – dėl mūsų gynybos“.

Anksčiau penktadienį V. Zelenskis, kreipdamasis į Vakarų lyderius, susirinkusius į svarbų susitikimą JAV Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje, dar kartą pakartojo, kad tikisi „stiprių sprendimų“.

Lenkija ir Suomija nurodė, kad norėtų siųsti Ukrainai Vokietijoje pagamintus tankus „Leopard“, tačiau tam reikia Vokietijos pritarimo.

Didėja spaudimas Berlynui pritarti jų tiekimui, tačiau naujai paskirtas gynybos ministras Borisas Pistorius penktadienį pareiškė: „Mes vis dar negalime pasakyti, kada bus priimtas sprendimas dėl „Leopard“ tankų ir koks jis bus“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder