Zelenskis paaiškino, kodėl Rusija išveža ukrainiečius iš okupuotų teritorijų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusija išveža ukrainiečius iš okupuotų teritorijų, kad jie pamirštų Ukrainą ir negalėtų grįžti, - skelbia unian.net.

"Apie 12 milijonų mūsų piliečių dėl karo buvo priversti palikti savo namus. Daugiau nei 5 milijonai išvyko į užsienį. Dauguma jų - moterys su vaikais. Padarysime viską, kad jie galėtų grįžti į Ukrainą, namo", - pabrėžė prezidentas.

V. Zelenskis pabrėžė, kad Rusija taip pat vykdo nuoseklią baudžiamąją ukrainiečių deportavimo politiką.

"Per prievartą jis pašalina ir suaugusiuosius, ir vaikus. Tai vienas iš pačių niekingiausių Rusijos karo nusikaltimų. Iš viso šiuo metu išvežta daugiau kaip 200 tūkst. Ukrainos vaikų. Tai apima ir našlaičius iš vaikų namų. Ir vaikai su tėvais. Ir vaikai, atskirti nuo šeimų", - sakė jis.

"Šios nusikalstamos politikos tikslas - ne tik vogti žmones, bet ir priversti deportuojamus asmenis pamiršti Ukrainą ir negalėti sugrįžti. Tačiau turime rasti atsakymą ir į šį iššūkį. Taip pat užtikrinti, kad visi tie, kurie žudė, kankino ar deportavo ukrainiečius, būtų patraukti atsakomybėn už savo veiksmus", - sakė V. Zelenskis.

Jis pridūrė, kad bausmės neišvengiamumas yra principas, kurio Ukraina tikrai pamokys Rusiją.

"Bet pirmiausia mes turime mūšio lauke išmokyti, kad Ukraina nebus pavergta, kad mūsų žmonės nepasiduos, o mūsų vaikai netaps okupantų nuosavybe", - pabrėžė prezidentas.

Kaip pranešė UNIAN, Rusija iš Ukrainos jau neteisėtai išvežė daugiau kaip 238 000 vaikų.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder