Kinija tikisi surengti sėkmingą, nuo COVID-19 apsaugotą ir šalies tarptautinę reputaciją pagerinsiančią olimpiadą.
Tačiau pasirengimą jai lydi politinė kontroversija, apimanti diplomatinius boikotus dėl žmogaus teisių padėties Kinijoje ir susirūpinimą dėl teniso žvaigždės Peng Shuai, apkaltinusios vieną aukšto rango Komunistų partijos pareigūną lytiniu smurtu, saugumo.
Dabar susirūpinta, ar dešimtys tūkstančių užsienio sportininkų, garbių asmenų ir žiniasklaidos atstovų bus apsaugoti nuo Kinijos sekimo įrankių.
Visi žaidynių dalyviai bus nuo visų kitų žmonių atskirtame „burbule“, kad sumažėtų tikimybė pandeminiam koronavirusui išplisti griežtą politiką „nulis COVIDo“ vykdančioje Kinijoje.
Prie Toronto universiteto įkurtos visuomeninės kibernetinio saugumo organizacijos „Citizen Lab“ tyrėjai anksčiau šią savaitę paskelbė, kad virusų stebėjimo programėlėje, kurią privalės naudoti visi olimpiados dalyviai, aptikta „paprasta, bet niokojama“ užšifravimo kliautis, galinti sudaryti sąlygas nutekėti asmeninei informacijai, įskaitant sveikatos duomenis ir balso pranešimus.
„Citizen Lab“ nurodė gruodžio pradžioje apie tai pranešusi Pekino olimpiados organizatoriams, bet atsakymo negavusi.
„Kinija anksčiau yra naudojusi kenkiančias užšifravimo technologijas politinei cenzūrai ir sekimui“, – rašė tyrėjas Jeffrey Knockelis (Džefris Knokelis).
„Tad dera paklausti, ar užšifravimui šioje programėlėje buvo tyčia pakenkta sekimo tikslais“, – sakė jis.
Rašyti komentarą