Budanovas

Žiniasklaida sužinojo apie slaptą bunkerį Ukrainoje, turintį lemiamą reikšmę karui su Rusija

(18)

"The New York Times" sužinojo apie slaptą bunkerį Ukrainoje, kuris yra itin svarbus kare su Rusija.

JAV 10 metų palaikė slaptą bendradarbiavimą su Ukrainos žvalgyba, kuris dabar yra itin svarbus.

Padedama JAV CŽV, Ukrainos žvalgyba pasienyje su Rusija įkūrė 12 priešakinių operatyvinių bazių, kuriose renka žvalgybinę informaciją Rusijos teritorijoje ir valdo agentų tinklą.

Viename iš slaptų požeminių bunkerių Ukrainos kariškiai klausosi Rusijos vadų pokalbių ir stebi priešo šnipinėjimo palydovus, rašoma "The New York Times" straipsnyje.

Laikraštis aprašo, kaip viename iš bunkeryje esančių ekranų kariškiai seka sprogmenų prikrauto ukrainiečių bepiločio orlaivio, kuris įveikia Rusijos oro gynybą ir atakuoja taikinį Rostove, maršrutą. 

Leidinyje bazė vadinama Ukrainos kariuomenės nervų centru ir pažymima, kad ją beveik visą finansuoja ir iš dalies įrengia CŽV. 

Kijevo ir Vašingtono bendradarbiavimas žvalgybos srityje yra labai svarbus, kad Ukraina galėtų apsiginti nuo Rusijos invazijos.

JAV pusė teikia žvalgybai taikinius tolesnėms raketų atakoms, stebi Rusijos karių judėjimą ir palaiko šnipinėjimo tinklus. 

Remiama CŽV, taip pat britų MI6, SBU sukūrė sukarintą Penktąją valdybą, kuriai pavesta vykdyti operacijas Rusijos užnugaryje.

Šiame padalinyje dirba tik asmenys, gimę po SSRS žlugimo ir neturintys jokių ryšių su Rusijos Federacija. 

Šis ir dar du elitiniai padaliniai pirmą kartą buvo apmokyti 2014 m. 

Ukrainos šnipai veikia ne tik Rusijoje, bet ir kitose šalyse, kuriose yra daug rusų. 

Be to, leidinys praneša, kad CŽV vadovas Williamas Burnsas vasario 15 d. slapta lankėsi Ukrainoje, kad nuramintų šalies karinę ir politinę vadovybę, kilus problemoms dėl naujos pagalbos Kijevui suderinimo JAV Kongrese. 

Anksčiau laikraštis "The Washington Post" rašė, kad dėl slaptos CŽV pagalbos Ukrainos saugumo tarnybos įgijo revoliucinių gebėjimų.

Pasak laikraščio, viena didžiausių transformacijų įvyko Ukrainos karinėje žvalgyboje.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder