Ieva_Simonaitytė

Ėvikės skaitytojų teatrėlio premjera, skirta rašytojos Ievos Simonaitytės atminimui

Sausio 23 d. prieš 125 metus gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė (Ewa Simoneit, 1897–1978). LR Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais.

Mažosios Lietuvos metraštininkės, savo kūriniuose vaizdavusios išskirtinius lietuvininkų likimus ir garsinusios Klaipėdos krašto etnografinį savitumą, jubiliejinės gimimo dienos vakarą 18 val. „Ėvikės skaitytojų teatrėlis“ kviečia į Vytauto Kaltenio radijo pjesės „Ir lazdą jau padėjau...“ premjerą, skirtą Ievos Simonaitytės atminimui.

Kraštotyrininkas ir kultūros darbuotojas Vytautas Kaltenis (1937–2016), paskelbęs prisiminimus apie Vydūną, dailininką Adomą Braką ir kitus Mažosios Lietuvos šviesuolius, buvo artimas rašytojos Ievos Simonaitytės bičiulis.

Už  apybraižų knygą „Ak, gražus dangau!“ autorius 2008 m.  apdovanotas Ievos Simonaitytės literatūrine premija.„Ėvikės skaitytojų teatrėlis“ Klaipėdoje susibūrė prieš 5 metus, pasitinkant rašytojos Ievos Simonaitytės 120-ąsias gimimo metines.

Įvairaus amžiaus ir profesijų klaipėdiečių bendruomenė kūrybinėse dirbtuvėse interpretavo rašytojos kūrybą, domėjosi Mažosios Lietuvos kultūra ir istorija, lavino bendravimo, aktorinius ir scenos kalbos įgūdžius. Premjeroje skaitys Skaistė Kavaliauskienė, Jūratė Sučylaitė, Rimantė Vasiljeva, Vytas Maneikis. Projekto vadovas – aktorius ir režisierius Sigutis Jačėnas (https://teatrelis.weebly.com).

Sidebar placeholder