Jau šį savaitgalį nušvis Palangos ir Šventosios Kalėdų eglės

Didiesiems Lietuvos miestams jau įžiebus kalėdines žaliaskares, palangiškių ir miesto svečių gruodžio pirmąjį penktadienį ir šeštadienį taip pat laukia įspūdingi Palangos ir Šventosios kalėdinių eglių įžiebimo renginiai.

Palangos Kalėdų eglė, kaip ir praėjusiais metais, įsikurs šalia restauruotos medinės kurhauzo dalies. Ir nors kol kas neatskleidžiama, kaip atrodys šių metų didžiausio šalies kurorto eglė, neabejojama, jog ji bus labai graži ir puošni, o jos įžiebimo šventė kupina spalvų ir šviesų.

Žaliaskarės įžiebimo šventėje daug dėmesio bus skiriama labai svarbiai istorinei datai - Palanga šiais metais mini grąžinimo Lietuvai šimtmetį.

„Eglės įžiebimas bus kupinas šviesų, spalvų, muzikos ir vaizdo instaliacijų, o pati šventė turėtų trukti iki pusės valandos. Į kelionę laiku pakvies didžiulis laikrodis, žiūrovų patogumui bus įrengtas didžiulis ekranas, tad atvykusieji į įžiebimo šventę visą veiksmą matys ekrane. Kviečiame žmones laikytis saugaus atstumo ir galbūt pasirinkti eglių įžiebimą stebėti iš namų, nes vyks tiesioginės transliacijos socialiniuose tinkluose“, - apie kalėdinių eglių įžiebimo šventes kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Šventinė šviesos ir spalvų gausa privers nusišypsoti net ir didžiausią paniurėlį - šviesų instaliacija nušvies kurhauzą, tad šis nušvis dar nematytomis spalvomis, o atlikėjų dovanojama muzika ne tik džiugins, bet ir sušildys palangiškius ir miesto svečius.

„Eglės įžiebimas yra šviesos ženklas, šviesos spindulys, primenantis, kad prasideda naujas laikotarpis - adventas, kai mes darysime daug gerų darbų. Šventinę nuotaiką eglės įžiebimo metu kurs palangiškiai Kristupas Kerulis, Paulina Skrabytė, Palangos kamerinis choras bei svečiai Violeta ir Vilius Tarasovai. Žinoma, viską darome labai atsargiai, nes žinome, kad pandemija dar tikrai niekur nedingo“, - sakė V. Petrauskienė.

Renginį vainikuos ne tik eglės įžiebimas, bet ir šventinis fejerverkas, kuris nušvis virš kurhauzo, o visą gruodžio mėnesį Palangos kurhauze skambės koncertai, žiūrovus stebins įdomūs spektakliai, kino filmai, šeimos bus kviečiamos kartu leisti laiką kalėdiniuose edukaciniuose užsiėmimuose.

Kitą dieną Kalėdų eglė bus įžiebta ir atnaujintoje Šventosios centrinėje aikštėje. Gruodžio 4 d., šeštadienį, bendruomenės ir kurorto svečių lauks jauki muzikinė programa, skirta visai šeimai, o jos pabaigoje kartu su eglės įžiebimu danguje nušvis ir įspūdingas šventinis fejerverkas. Pagrindinėje Šventosios aikštėje esančiame paviljone šventojiškiai ir kurorto svečiai net keturis sekmadienius turės galimybę dekoruoti advento vaikinus, gaminti kalėdinius atvirukus, puošti imbierinius sausainius bei lieti medumi kvepiančias žvakes.

Sidebar placeholder