Kviečia kurti autentiškas dovanas savo rankomis

Tamsiausias metų laikas ir gamtos ramybės periodas prieš Kalėdas diktuoja lėtesnį gyvenimo tempą ir žmonėms, tačiau daugelis tai ignoruoja, įsisuka į darbų ir rūpesčių verpetą, karštligiškas dovanų paieškas. Klaipėdos kultūros įstaigos prieš šventes kviečia nurimti ir siūlo nuostabias kalėdines dirbtuves, kuriose galima savo rankomis pasigaminti autentiškų ir praktiškų dovanėlių sau, artimiesiems ir draugams.

Senąsias tradicijas puoselėjantis Klaipėdos etnokultūros centras buvo tikriausiai pirmoji uostamiesčio kultūros įstaiga, kuri pakvietė miestiečius į kalėdines dirbtuves ir sėkmingai šią praktiką taiko kasmet.

"Gera pasidžiaugti, kad žmonės domisi mūsų organizuojamomis kalėdinėmis dirbtuvėmis, edukacijomis ir jose atranda tradicinius mūsų amatus, rankdarbius.

Prieškalėdiniai užsiėmimai būna labai populiarūs ir vietos į juos labai greitai ištirpsta.

Tiesa, po karantino pastebime kiek pasikeitusius miestiečių įpročius ir sumenkusį norą dalyvauti įvairiose veiklose", - sakė įstaigos edukacinės veiklos koordinatorė Vaida Vičinskienė.

Populiariausi Etnokultūros centro užsiėmimai prieš Kalėdas, pasak V. Vičinskienės, yra advento vainiko pynimas, žvakių liejimas ir šiaudinio žaisliuko gamyba.

"Vainikus jau supynėme, šį sekmadienį ant jų uždegsime jau trečiąją žvakę. Žvakes taip pat jau liejome.

Šį savaitgalį versime šiaudinius žaisliukus eglutei, bet, deja, jau visos vietos užpildytos, tačiau dar galime pasiūlyti prisijungti į vilnonės dovanėlės vėlimo užsiėmimą", - artimiausias veiklas pristatė V. Vičinskienė.

Kiekvienais metais, atsižvelgdami į lankytojų poreikius, Etnokultūros centro darbuotojai ieško vis naujų meistrų, kurie supažindintų su savo amatu.

„Šių metų naujovė - makramė technikos užsiėmimai. Šią technika klaipėdiečiai išbandys rišdami snaiges ir žibintą. Taip pat kviesime prisiliesti prie odininko darbo subtilybių ir iš odos juostelių nusivyti apyrankę“, - anonsavo V. Vičinskienė.

Anot pašnekovės, Etnokultūros centro dirbtuvėse laukia ir dar vienas labai smagus kalėdinis užsiėmimas - tai kalėdinių sausainių dekoravimas.

„Edukatorės į užsiėmimą atneš jau prikeptų kalėdinių sausainių ir papasakos, kaip juos kepti, o užsiėmimo dalyviai sausainius dekoruos glaistu. Ši veikla tinka net mažiems 4-5 metukų vaikams, kuriems kiti mūsų užsiėmimai gal dar kiek per sudėtingi“, - sakė V. Vičinskienė.

Pasak V. Vičinskienės, Etnokultūros centro kalėdinėse dirbtuvėse laukiami visi miestiečiai ir svečiai, tačiau pagrindiniai jų lankytojai yra šeimos su vaikais. Atsižvelgiant į tai, užsiėmimai organizuojami šeštadieniais.

Kurs išskirtines dovanų pakuotes

Meno kiemo patalpose kalėdines dirbtuves organizuoja ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

"Laukdami Kalėdų visi rūpinamės dovanėlėmis ir tikriausiai visi sutiks, kad rankų darbo dovanos būna pačios šilčiausios ir mieliausios, tačiau laiko joms pasigaminti sunku atrasti.

Todėl skubame klaipėdiečiams į pagalbą ir kviečiame į kalėdines dirbtuves su mūsų rezidente menininke Diana Monkevičiūte-Rakauskiene. Šią savaitę jau įvyko pirmasis kalėdinis užsiėmimas, kurio dalyviai kūrė ir dekoravo keraminius žaisliukus eglutei", - sakė įstaigos kultūrinės veiklos vadybininkė Gabija Savickaitė.

Anot pašnekovės, KKKC Meno kiemo kalėdinės dirbtuvės šiais metais kviečia klaipėdiečius išbandyti, kaip veikia klasikinis grafikos presas, ir susikurti originalias, meniškas ir praktiškas dovanėles.

"Šiandien, gruodžio 9-ąją, bus drobinio maišelio ir popieriaus dekoravimo užsiėmimas. Jo dalyviai lino raižinio technika sukurs norimą atspaudą, kurį, pasitelkę grafiko presą, atspausdins ant popieriaus arba lininio maišelio, į kurį galima supakuoti kalėdinę dovanėlę.

Sekmadienį taip pat lino raižinio technika sukurtus atspaudus bus galima atspausti ant veltinio snaigių. Šios snaigės gali būti kabinamos ant eglutės, naudojamos kaip stalo padėkliukai.

Paskutinio užsiėmimo gruodžio 19 dieną dalyviai tokia pat technika dekoruos kartonines dėžutes ir popierinius maišelius. Dalyvavusieji visuose užsiėmimuose puikiai įvaldys grafikos presą, supras, kaip jis veikia spaudžiant ant skirtingo storio ir faktūros medžiagų.

Kūrybiškiausia užsiėmimo dalis - lino raižinio kūrimas. Norinčiuosius dalyvauti dirbtuvėse kviečiame iš anksto pagalvoti, ką jie nori išraižyti, o gal kokį linkėjimą užrašyti ant savo atspaudo", - ragino G. Savickaitė.

Nemokami užsiėmimai bibliotekose

Nemokamus kalėdinių dirbtuvių užsiėmimus lankytojams organizuoja ir uostamiesčio bibliotekos. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios Imanuelio Kanto bibliotekos Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9) gruodžio 13 d. nuo 17.30 val. vyks bičių vaško žvakių liejimo dirbtuvės. Vietų skaičius jose taip pat labai ribotas, todėl būtina registracija telefonu (8 46) 314 728.

Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje šeimos su vaikais pasigaminti jaukių dekoracijų bei papuošimų namams kviečiamos į Vaikų literatūros abonemento Laisvalaikio erdvę šeštadieniais.

Čia atidarytose dirbtuvėse praeitą savaitgalį susirinkusieji gamino kalėdinius atvirukus iš minkšto ir jaukaus veltinio. O šį šeštadienį, gruodžio 10 d., organizuojamos imbierinių sausainių iš kartono dirbtuvės.

„Kepsime“ imbierinius sausainius iš kartono. Naudosime sausainių formeles ir netgi puošime baltu glajumi! Pasigamintais sausainiais galima dekoruoti eglutę, papuošti namus ar kalėdinę dovaną", - anonsuoja organizatoriai.

Gruodžio 17 d. bibliotekoje vyks dekoracijų iš antrinių žaliavų dirbtuvės. Jų dalyviai kurs kalėdinius žaisliukus iš stiklainių dangtelių. „Manote, kad jie netinkami dekoracijoms? Tinka, ir dar kaip! Ateikite ir patys įsitikinsite!“ - kviečia kūrybingoji bibliotekos savanorė Gabija, kuri dovanoja jaukias Kalėdų dirbtuves Klaipėdos miesto šeimoms.

Etnokultūros centre Gruodžio 10 d. 10, 12 val. Vilnonės dovanėlės vėlimas. Suaugusiam 6 Eur, vaikui (nuo 10 m.) 3 Eur. 10.30 val. Šiaudinių eglutės žaisliukų vėrimas. Suaugusiam 6 Eur, vaikui (nuo 10 m.) 3 Eur. 11 val. Snaigės rišimas (makramė technika). Suaugusiam 6 Eur, vaikui (nuo 6 m.) 3 Eur. Gruodžio 17 d. 10, 12 val. Odinės apyrankės gamyba. Suaugusiam 6 Eur, vaikui (nuo 6 m.) 3 Eur. 10.30 val. Žibinto rišimas (makramė technika). Suaugusiam 6 Eur, vaikui (nuo 6 m.) 3 Eur. 11, 13 val. Kalėdinių sausainių dekoravimas. Suaugusiam 9 Eur, vaikui (nuo 5 m.) 4,5 Eur. Registracija ir informacija tel. +370 608 28 792 arba [email protected] Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 10)

Gruodžio 9 d. 17.30 val. Dovanų pakuočių dekoro dirbtuvės. Gruodžio 11 d. 12 val. Kalėdinių snaigių dekoravimo dirbtuvės. Gruodžio 17 d. 12 val. Dovanų popieriaus ir dėžutės dirbtuvės. Dirbtuvės mokamos: suaugusiems - 6 Eur, vaikams iki 16 m. - 3 Eur. Bilietai parduodami Bilietai.lt sistemoje. Klaipėdos miesto viešosios Imanuelio Kanto bibliotekos Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9) Gruodžio 13 d. 17.30 val. bičių vaško žvakių dirbtuvės „Susikurkim šviesą“. Nemokamai. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, Vaikų literatūros abonemento Laisvalaikio erdvėje Gruodžio 10 d. 13 val. Imbierinių sausainių iš kartono dirbtuvės. Nemokamai. Gruodžio 17 d. 13 val. Dekoracijų iš dangtelių dirbtuvės. Nemokamai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder