Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapnai“ atgims Nidos gamtos peizaže

2024 m. rugpjūčio 31 d., 20:00 val. Nidos Tylos slėnio medžių apsuptyje įvyks unikali premjera – miško spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnai“, sukurtas pagal nemirtingą Viljamo Šekspyro kūrinį. 

Šis spektaklis yra unikalus dėl savo išskirtinės aplinkos, kurioje sujungiami teatro menas, muzika, šokis ir miško terapija. Visi šie elementai yra ypatingai artimi žmogaus sielai, todėl žiūrovų laukia išties išskirtinės akimirkos.

Unikalus spektaklis unikalioje aplinkoje

Renginys vyks UNESCO saugomame Neringos kraštovaizdyje. Gamtinė aplinka suteiks ypatingą atmosferą Šekspyro kūriniui, kuris atgims naujai pritaikant siužetą Lietuvos kultūriniam ir istoriniam kontekstui – ir tokiu būdu taps dar artimesnis žiūrovams.

„Vasarvidžio nakties sapnai“ nagrinėja šiuolaikinei visuomenei itin aktualias meilės, santykių ir greito vartojimo temas, kurios organiškai susijungia su natūralios gamtos simbolika. 

Kūrinys kvies sustoti, įsiklausyti į gamtos kalbą ir pajusti jos galią – kvapus, garsus, vaizdus ir prisilietimus – visa tai, ką žmogus gali pajusti tik savo jutimais, nutoldamas nuo šiuolaikinio pasaulio triukšmo. Būtent to dažnai itin trūksta šiuolaikiniam žmogui.

Miškas spektaklyje – ne šiaip dekoracija

Sprendimas perkelti sceną į miško prieglobstį atėjo labai organiškai. Veikiausiai sąmoningai ir pasąmoningai paklūstant ošiančių medžių kvietimui. 

Gamtą dažnai įsivaizduojame kaip beasmenę aplinką, tačiau gilesnį išjautimą turintieji gali suvokti, kad ne tik žmogus ilgisi miško. 

Miškas taip pat pasiilgo žmogaus – jaučiančio, klausančio, ramiai stebinčio ir besigėrinčio. Meilė gamtai nėra jausmas be atsako. Gerai įsiklausius suvokiama, kad atsakas visada yra.

Spektaklyje miško terapija tampa esminiu elementu. Kiekvienas dalyvis turės galimybę susilieti su gamta ir savimi per teatralizuotą istoriją, kurioje „kalbės“ medžiai – lietuviams itin svarbūs simboliai, atspindintys ryšį su gamta ir jos paslaptingumu. 

Gamtos ir meno sintezė padės žiūrovams geriau suprasti ne tik kūrinio tematiką, bet ir atkurti ryšį su vidiniu pasauliu bei aplink juos esančia gamta, per gilumines emocijas iš tiesų susitikti su medžiais, jų gyvastingumu, skleidžiamais garsais, kvapais.

Gamtos garsai jungsis su žmogaus kurta muzika

Vakaro metu žiūrovai galės mėgautis charizmatiško multiinstrumentalisto Daumanto Lukošiūno gyvai atliekama muzika, kuri derės su natūraliais Neringos miškų garsais. 

Daumantas, grodamas įvairiausiais instrumentais, tokiais kaip didžeridu, džembe, gongai ir būgnas, sukurs vibracijas, kurios tiesiogiai paveiks žiūrovų pasąmonę, padės giliai atsipalaiduoti. 

Muzika ne tik sustiprins spektaklio emocinį krūvį, bet ir taps neatsiejama miško terapijos dalimi.

Muzika paprastai suprantama kaip išskirtinai žmogaus kūryba. Ji atliekama instrumentais, girdima nuo scenų, salėse, transliuojama per radijo imtuvus, TV ir pan. 

Bet juk pats pirmasis „kompozitorius“ ir yra būtent gamta. Tai jos garsus ir ritmus kažkada ėmė mėgdžioti mūsų protėviai. 

Todėl miško ir muzikos instrumentų garsų sinergija sukuria gilų poveikį, natūraliai atpalaiduoja, leidžia susilieti su savo pačių vidiniais ritmais, atkurti juos.

Spektaklio kūrybinė komanda sujungia įvairių sričių profesionalus

Spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnai“ yra antrasis šios kūrybinės komandos projektas. Pirmasis, 2022 m. pristatytas kūrinys „Juodojo kranto aukso amžius“, atgaivino XIX ir XX amžių sandūroje klestėjusį Juodkrantės kurortą, įtraukiant žiūrovus į teatralizuotą ekskursiją, per muziką ir šokį pasakojant šios vietos istoriją.

Kaip ir tada, dabar kūrybines jėgas sujungė choreografės Laura Geraščenko ir Elinga Serapinaitė, režisierė Elinga Serapinaitė, dramaturgas Mindaugas Valiukas, kompozitorius Marius Salynas, kostiumų dizainerė Aina Zinčiukaitė, atlikėjai Laura Geraščenko, Elinga Serapinaitė, Marta Vendland, Daumantas Lukošiūnas, Jonas Baranauskas, Vitalij Grabov.

Žiūrovams ir pramoga ir unikali terapinė patirtis

„Vasarvidžio nakties sapnai Neringoje“ – tai projektas, kuris siekia ne tik pristatyti Šekspyro kūrinį unikalioje gamtos aplinkoje, bet ir skatinti kūrybiškumą, populiarinti meno ir gamtos sintezės terapiją. 

Miško terapija, kaip ir meno terapija, turi reikšmingą poveikį asmens fizinei ir psichinei sveikatai, padeda sumažinti stresą, didina dėmesingumą ir stiprina imuninę sistemą. 

Šiuo projektu siekiama sukurti unikalią, kokybišką patirtį ir prisidėti prie bendruomenės gerovės kūrimo, jungiant meno ir gamtos terapijos metodus, kurie jau daugelį metų pripažįstami kaip veiksmingi, todėl tampa vis populiaresni visame pasaulyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder