Artūrui Ševelkovui - aukščiausias Klaipėdos sporto apdovanojimas

Klaipėdos sportininkų namuose 50-ojo gimtadienio proga aukščiausiu Klaipėdos miesto sporto apdovanojimu - medaliu „Už nuopelnus Klaipėdos sportui“ apdovanotas Klaipėdos imtynių treneris Artūras Ševelkovas.

Jubiliatui šį medalį mero vardu įteikė Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.

„Esi gerbiamas ir mylimas savo auklėtinių. Kai treneris su auklėtiniais atranda tokį nuostabų ryšį, aukščiausios pergalės anksčiau ar vėliau pasiekiamos. Tu tai įrodei ne žodžiais, o į Klaipėdą parvežtais aukščiausio rango varžybų trofėjais“, - sveikindamas pasidžiaugė A. Cesiulis.

Kadenciją baigiančio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko vardu jubiliatui buvo padėkota už profesionalumą, nuoširdų indėlį į graikų-romėnų imtynių bendruomenės stiprinimą ir miesto vardo garsinimą.

Akys dega noru

Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė, sveikindama jubiliatą, prisiminė pirmos pažinties įspūdį.

"Tai įvyko prieš 17 metų. Artūras tada buvo Kristaus amžiaus. Tuomet jis padarė neišdildomą įspūdį užsidegimu, noru ir siekiu sportinių aukštumų. Artūras jau tada gyveno vien sportu.

Net tuomet pamąsčiau, kad čia tarsi liga, bet gerąja to žodžio prasme. Ne veltui šis treneris yra įvardijamas lyderiu.

Linkiu, kad ir toliau neišblėstų tas užsidegimas ir noras treniruoti, siekti aukštumų ir garsinti Klaipėdos miestą puikiomis pergalėmis", - sakė R. Rumšienė.

Trečiadienio vakarą Klaipėdos sportininkų namuose skambėjo saksofono muzika, liejosi sveikinimų kalbos ir prisimintos skambiausios pergalės iš A. Ševelkovo trenerio karjeros.

A. Ševelkovą sveikino Klaipėdos „Viesulo“ sporto bendruomenės, Klaipėdos irklavimo centro, Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos atstovai, kolegos treneriai, buvę auklėtiniai ir imtynių sporto veteranai.

Pasidžiaugta, kad jubiliatas išugdė būrį įvairių amžiaus grupių Europos ir pasaulio čempionatų prizininkų bei ryškiausią imtynių žvaigždę - pasaulio suaugusiųjų graikų-romėnų imtynių prizininką, Tokijo olimpinių žaidynių dalyvį Mantą Knystautą.

Vakaro metu sveikinimų gausos sulaukė ir gimtadienį švenčianti Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja R. Rumšienė.

Pats A. Ševelkovas sakė, kad gyvenime svarbiausia susirasti mėgstamą darbą ir jį atlikti iš širdies.

„Yra geras posakis: “Susirask mėgstamą darbą ir tau niekada gyvenime nereikės dirbti.„ Jei darysi tai, kas patinka, stengsiesi atlikti tai iš širdies, anksčiau ar vėliau gyvenimo būsi apdovanotas. Tai yra tarsi gyvenimo taisyklė“, - sakė A. Ševelkovas.

Jis pripažino, kad trenerio profesija - daugiau nei darbas, tai tarsi gyvenimo būdas.

„Trenerio specialybė, kaip ir mokytojo, jei ji tau duota, tai duota, jei ne - tada nieko iš to nebus. Turi tiesiog jausti tą gyslelę dirbti su žmonėmis, padėti, patarti, dalintis savo patirtimi. Turi tiesiog jausti gerąją energiją ir turėti pedagogo gyslelę. Tiesiog mokai kitus to, ko pats esi išmokęs...“ - „Vakarų ekspresui“ teigė A. Ševelkovas.

Trenerio keliu - pusę gyvenimo

A. Ševelkovas pats nuo vaikystės sportavo ir dar paauglystėje pradėjo treniruoti savo klasiokus, kiemo draugus, bendraamžius.

„Tiesiog bandžiau jiems įskiepyti tai, kuo pats degiau - meilę sportui. Mačiau, kad jie klauso mano patarimų, semiasi patirties, progresuoja. Pajutau tą gerąją energiją ir sporto treneriu dirbu jau pusę savo gyvenimo - net 25 metus“, - sakė jubiliatas.

Jis pabrėžė atradęs pašaukimą eiti būtent trenerio keliu.

„Mano nuomone, visada reikia vadovautis savo vidiniu balsu: jei jauti gerą energiją dirbdamas su žmonėmis - tai dirbi su jais, jei patinka krapštytis prie automobilių variklių ar sėdėti prie popierių - renkiesi atitinkamą profesiją. Nėra blogų profesijų, tik vieni žmonės yra labiau skirti vienoms, kiti - visai priešingoms. Kiekvienas žmogus renkasi tai, ką išmano geriausiai“, - akcentavo jis.

A. Ševelkovas teigė, kad gyvenime svarbiau ne piniginis atlygis, o daryti tai, kas pačiam ir kitiems teikia malonumą ir naudą.

„Žinoma, pasitaiko, kai žmonės mąsto: “Ai, stosiu į teisę, gerai uždirbsiu.„ Tačiau vėliau, kai susiduria su tuo, kad reikia perskaityti krūvą knygų, įsiminti begalę įstatymų, sėdėti prie popierių, tada supranta, kad ne pinigai gyvenime svarbiausia. Mano nuomone, dirbdamas turi jausti malonumą ir ugnelę, tik tada gali pasiekti rezultatų“, - teigė treneris.

A. Ševelkovas buvo pripažintas 2021 metų geriausiu Klaipėdos treneriu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder