B grupė: JAV triumfuoja - iš čempionato išsiųstas Iranas

Politinį atspalvį turėjusiame pasaulio čempionato B grupės trečiojo turo mače JAV futbolininkai 1:0 įveikė Irano rinktinę ir atėmė iš jos kelialapį į aštuntfinalį.

Kartu su amerikiečiais iš B grupės į atkrintamąsias varžybas žengė anglai, 3:0 sutriuškinę Velso ekipą.

Po dviejų turų komandos buvo išsidėsčiusios laiptelis po laiptelio - kiekviena turėjo 1 tašku daugiau už žemiau esančią. 4 taškai buvo Anglijos, 3 - Irano, 2 - JAV, 1 - Velso sąskaitoje.

Anglai, sulaukę palankaus rezultato kitose rungtynėse, galėjo tikėtis kelialapio net ir pralaimėjimo atveju. JAV ir Velso ekipoms buvo būtinos pergalės.

JAV ir Irano mačas turėjo papildomą potekstę.

Tiek dėl įtemptų šių valstybių politinių santykių, tiek dėl čempionato metu įvykusio incidento - JAV futbolo federacija socialiniuose tinkluose įdėjo Irano vėliavą be Islamo Respublikos herbo. Irano valdžią tai įsiutino.

Iraniečiai pirmajame kėlinyje tūnojo gynyboje, amerikiečiai juos spaudė, bet nesukūrė daug progų.

Rezultatyvi ir graži ataka surengta 38 min. Vestonas Makenis (Weston McKennie) perdavė kamuolį į kraštą Seržinjo Destui (Sergino Dest), šis galva jį permetė į baudos aikštelės vidurį, o įvartį įmušė Kristianas Pulišičius (Christian Pulisic). Pastarasis pergalingo smūgio metu patyrė traumą, tad per pertrauką jį teko pakeisti.

Antrajame kėlinyje iraniečiai suaktyvėjo, sukūrė porą pavojingų momentų ir apgulė varžovų vartus, tačiau įvarčio neįmušė.

JAV rinktinė į aštuntfinalį žengė iš antrosios pozicijos. Pirmąją nesunkiai išsaugojo anglai. Jų gretose 50 ir 68 min. pasižymėjo Markusas Rešfordas (Marcus Rashford), 52 min. - Filas Fodenas (Phil Foden).

Aštuntfinalyje Anglija susitiks su Senegalu, o JAV - su Nyderlandais.