Berlyne - Eurolygos finalinis ketvertas: pergalę šventė „Panathinaikos“

Berlyne prasidėjo Eurolygos finalinis ketvertas, o pirmajame pusfinalyje pergalę šventė Mariaus Grigonio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ ekipa.

Gynėjo iš Lietuvos ekipa 73:57 (22:13, 16:23, 18:14, 17:7) įveikė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą Stambulo „Fenerbahče“ klubą.

Prieš šį pusfinalio mačą fiksuoti ir incidentai – Stambulo klubo gerbėjai ne tik įsivėlė į konfliktą su varžovų komandos sirgaliais, bet ir bandė jėga prasibrauti į areną. Dėl šios priežasties durys į „Uber“ areną atvertos sirgaliams buvo likus tik 50 minučių iki mačo starto, o susitikimo pradžia taip pat buvo pavėlinta.

Finalo ketverte netrūksta ir garbingų svečių – Berlyną aplankė NBA legenda Scottie Pippenas bei sezoną už Atlanto jau baigęs Giannis Antetokounmpo.

Pastarajį kartą Atėnų klubas Eurolygoje triumfavo 2011 metais. Tai buvo ir paskutinis kartas, kai Atėnų komanda žaidė finale, o tuomet buvo nugalėtas Tel Avivo „Maccabi“ klubas.

Kitame pusfinalyje susitiks Madrido „Real“ ir Pirėjo „Olympiacos“ komandos.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, o pirmuosius taškus pelnė Kendrickas Nunnas – 3:0. PAO tęsė solidų startą (8:0), o Jerianas Grantas pridėjo ir dar vieną dvitaškį – 10:0. Konstatinos Mitoglu pelnė dar du taškus (12:0), o Stambulo komandos tylą nutraukė Nigelas Hayesas-Davisas – 4:12. Tik pasirodęs aikštėje taškus rinko M.Grigonis (14:4), tačiau netrukus „Fenerbahče“ kiek priartėjo – 11:18. M.Grigonis vėl buvo tikslus (20:11), o pirmojo kėlinio PAO pirmavo 22:13.

Antrąjį ketvirtį geriau pradėjo jau Stambulo komanda, kuri po Nate’o Sestinos baudų jau priartėjo iki 4 taškų – 20:24. Atėnų ekipą truktelėjo K.Nunnas ir K.Sloukas (29:20), o N.Sestina ir Juancho Hernangomezas apsikeitė tritaškiais – 32:23. Georgios Papagiannis pataikė iš toli (26:32), bet dvitaškiu atsakė J.Grantas – 34:26. Tritaškį realizavo N.Hayesas-Davisas (29:34), o M.Lessortas ir M.Guduričius apsikeitė dvitaškiais – 31:36. N.Hayesas-Davisas vėl rinko taškus (33:36), bet vėl iniciatyvos ėmėsi M.Grigonis – 38:33. Ketvirčio pabaigoje N.Hayesas-Davisas mažino Stambulo komandos atsilikimą iki 2 taškų – 36:38.

Po pertraukos vėl geriau startavo graikų komanda, kuri po M.Lessorto dvitaškio pirmavo 45:38. Stambulo ekipą truktelėjo N.Calathesas (43:45), bet jam dvitaškiu atsakė J.Grantas – 47:43. Tarikas Biberovičius vėl braukė atsilikimą perpus (45:47), o M.Lessortas pataikė vieną baudą – 48:45. T.Biberovičius užsidirbo nesportinę pražangą ir J.Grantas įmetė baudas – 50:45. M.Lessortas vėl realizavo tik 1 baudą (51:45), tačiau tritaškiu jam atsakė N.Sestina – 48:51. T.Dorsey mažino skirtumą iki minimumo (50:51), tačiau šįsyk M.Lessortas sumetė abi baudas – 53:50. Trečią kėlinį tritaškiu užbaigė Panagiotis Kalaitzakis – 56:50.

Lemiamą kėlinį dėjimu pradėjo M.Lessortas (58:50), o P.Kalaitzakis pridėjo baudų metimus – 60:50. N.Sestina pelnė taškus (52:60), o dviženklį PAO pranašumą grąžino I.Papapetrou – 62:52. K.Nunnas didino skirtumą dar labiau (65:52), o „Fenerbahče“ viltis gaivinti bandė M.Guduričius – 55:65. Vis tik M.Lessortas ir vėl didino atotrūkį (67:55), o N.Calathesas užsidirbo nesportinę pražangą. Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas ir Atėnų komanda triumfavo užtikrintai – 73:57.

M.Grigonis per 18 minučių pelnė 6 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo pražangą, sykį prasižengė ir surinko 9 naudingumo balus.