Į pasaulio čempionatą - dvi Klaipėdos „Viesulo“ atstovės

Trečiadienį Slovėnijoje prasideda ir iki liepos 3 dienos vyks pasaulio jaunimo U20 čempionatas. Lietuvos rinktinės gretose yra dvi Klaipėdos „Viesulo“ atstovės - trenerė Jovita Mikalauskienė ir žaidėja Samanta Klovaitė.

Pasaulio U20 čempionate rungtyniaus 32 rinktinės.

Rankinis.lt skelbia, kad Lietuvos jaunimo rinktinė praėjusiais metais Europos čempionato B divizione Italijoje iškovojo sidabro medalius ir įgijo teisę žaisti pasaulio čempionato atrankos turnyre. Jame Alos Senvaitienės treniruojamos lietuvės turėjo pripažinti Austrijos ir Nyderlandų ekipų pranašumą ir rinktinei nepavyko iškovoti tiesioginio kelialapio į planetos pirmenybes.

Tarptautinė rankinio federacija (IHF) Lietuvos rinktinei skyrė vardinį kvietimą pagal reitingą, kai čempionate atsisakė dalyvauti Pietų Amerikos atrankos zonoje kelialapį iškovojusios Paragvajaus rankininkės.

Pasaulio čempionate lietuvės žais E grupėje su Rumunijos, Čekijos ir Angolos rinktinėmis.

Pasaulio U20 čempionatuose Lietuvos rankininkės yra dalyvavusios dukart - 1999 ir 2005 metais.

1999 m. Kinijoje vykusiame čempionate Lietuvos rankininkės tapo pasaulio vicečempionėmis. Andrejaus Perovo treniruojama rinktinė nukeliavo iki finalo ir ten turėjo pripažinti Rumunijos komandos pranašumą.

Kelialapį į pasaulio čempionatą lietuvės iškovojo laimėjusios sidabro medalius 1998 m. Europos čempionate. Į simbolinį Europos čempionato septynetą buvo išrinktos Lietuvos rinktinės lyderės Teodora Visockaitė ir Laura Gylytė.

Europos ir pasaulio čempionatų sidabro apdovanojimus laimėjo ir dabartinė Lietuvos rinktinių vartininkių trenerė Kristina Matuzevičiūtė-Kvedarienė.

Nuo 1977 m. organizuojamas pasaulio jaunimo čempionatas vyks jau 22 kartą. Pasaulio čempionės titulą gins Vengrijos rinktinė, kuri laimėjo 2018 m. namuose vykusį čempionatą. 2020 m. pasaulio pirmenybės nebuvo organizuojamos dėl pandemijos.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder