Klaipėdoje - jaunųjų šachmatininkų dominavimas

Įpusėjo Klaipėdos miesto šachmatų čempionato finalinis etapas. Kol kas jame stebimas jaunųjų šachmatininkų dominavimas.

Po 6 ratų pirmauja jaunasis Klaipėdos talentas 15-metis Gleb Pidlužnij, kol kas nepadovanojęs savo varžovams nė pustaškio (5 taškai iš 5, viena atidėta partija).

Jį bandę sustabdyti kiti du žaidėjai - Klaipėdoje studijuojantis šachmatininkas iš Ukrainos, 2021 m. Klaipėdos čempionas Andrej Levitsky (20 m., 4,5 taško iš 6) ir Rostislav Ščekačiov (16 m., 5 taškai iš 6) - pralaimėjo Glebui tarpusavio partijas atitinkamai 2 ir 5 rate ir, norėdami pelnyti čempiono titulą, turės ne tik patys toliau žengti be nuostolių, bet ir tikėtis, kad Glebą sustabdys kas nors iš likusių žaidėjų.

Pažymėtinas puikus vyresniosios kartos atstovo Rūtenio Pikšrio varžybų startas - po keturių ratų šis patyręs, originalų stilių demonstruojantis šachmatininkas užima 4 vietą (4 taškai iš 6). Jam ant kulnų lipa 2019 m. Lietuvos moterų čempionė, Lietuvos olimpinės moterų rinktinės narė, daugkartinė Klaipėdos finalo prizininkė Marija Šibajeva (3,5 taško iš 6). 7 varžybų rate, kuris vyks gruodžio 3 d., šie du šachmatininkai susigrums tarpusavyje.

Klaipėdos miesto šachmatų čempionato finalinis turnyras - tai stipriausias sezono šachmatų turnyras uostamiestyje.

Tradiciškai jame dalyvauja 12 žaidėjų, iškovojusių teisę žaisti finale po atrankinių varžybų (miesto pusfinalio ir „Bokšto“ klubo taurės). Žaidžiama ratų sistema (tarpusavyje kiekvienas su kiekvienu, iš viso 11 ratų). Vienai partijai skiriama po 90 minučių kiekvienam žaidėjui (plius 30 sek. po kiekvieno atlikto ėjimo).

Čempionatą organizuoja Klaipėdos miesto šachmatų sporto klubas „Bokštas“, šiemet klubui talkina Klaipėdos miesto šachmatų federacija, VšĮ „Klaipėdos sporto projektai“.

Turnyro direktorius ir vyr. teisėjas (nacionalinės kategorijos) - Giedrius Jankus, teisėjai - Viktoras Galuščakas ir Žana Kryžanovskaja (Ukraina).

Turnyras vykdomas šeštadieniais Klaipėdos miesto šachmatų sporto klubo „Bokštas“ patalpose, Laukininkų g. 28, Klaipėda.

„Kviečiame šachmatų mėgėjus į klubą gruodžio 3 d. Tai gera galimybė ne tik pažaisti tarpusavyje, bet ir stebėti geriausių Klaipėdos šachmatininkų tarpusavio kovas“, - sako Klaipėdos miesto šachmatų sporto klubo „Bokštas“ prezidentas Giedrius Jankus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder