Nemokamos treniruotės subūrė daugiau nei 1 000 klaipėdiečių

Įvairios nemokamos sporto treniruotės ir aktyvumo veiklos Klaipėdoje subūrė daugiau nei 1000 klaipėdiečių: tiek senjorus, tiek vaikus ir paauglius, tiek vidutinio amžiaus žmones. Tarp jų - ir būrį negalią turinčių miestiečių.

Pastebima tendencija, kad sveikatingumo renginiai formuoja teigiamą požiūrį į fizinio aktyvumo prieinamumą, taip skatindami gyventojų judumą bet kuriame amžiaus tarpsnyje.



Sveikatingumo studija "Ginsvė" sėkmingai įgyvendino projektą "Sveikas judėjimas", kuris buvo bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos".



Projektu buvo siekiama stiprinti Klaipėdos bendruomenės fizinę ir emocinę sveikatą, organizuojant įvairioms grupėms pritaikytas fizines veiklas. Veiklos buvo organizuojamos ištisus metus, nepaisant metų laiko.



Projekto metu didelis dėmesys buvo skiriamas aktyvioms veikloms lauke.



Projekto rėmuose vyko net penki renginiai visai šeimai: "Ant kalno gyvenimas geresnis", "Mažųjų miško žaidynės", "Vitlies teniruočių diena. Šeimų erdvė", "Mažųjų vilties bėgimas" ir "Šeimų paplūdimio sporto šventė".





Šio projekto vadovė Daiva Palubinskaitė pasidžiaugė, kad visi šie renginiai sudomino būrius miestiečių ir aplinkinių miestelių aktyvaus laisvalaikio mėgėjų ir sportininkų.



"Ant kalno gyvenimas geresnis" ir Kovo 11-osios aktyvus paminėjimas ant Utrių kalno vyko su sniego pramogomis, slidinėjimo pradžiamoksliu.



 "Mažųjų miško žaidynės" renginio metu mažieji dalyviai galėjo išbandyti aktyvias veiklas tarzanų trasoje, specialioje orientavimosi trasoje ir vyko etno žaidynės.



“Vitlies treniruočių diena. Šeimų ervė" su savo aktyviomis rungtymis įtraukė mažuosius dalyvius - vyko vežimėlių slalomas, paspirtukų, balansinių dviratukų ir kitos rungtys.





"Mažųjų vilties bėgimas" sutraukė daugiau nei 300 mažųjų dalyvių.



“Šeimų paplūdimio sporto šventėje"  veiklos netrūko nuo pačio mažiausio iki vyriausio dalyvio, renginio metu buvo išbandytos įvairios paplūdimio veiklos, skatinta paplūdimyje leisti laiką ne tik pasyviai", - pasakojo D. Palubinskaitė.



Daugiau nei 200 nemokamų treniruočių buvo skirtos mūsų miesto senjorams.  



"Fizinis aktyvumas vyresnio amžiaus žmonėms ypatingai svarbus kaip griuvimų prevencija, širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimas,  raumenyno palaikymas ir socialinis bendravimas. Treniruotės vyko tiek studijoje, tiek lauke. Visus metus, nepaisant oro sąlygų, buvo vykdomos šiaurietiško vaikščiojimo treniruotės lauke, vasaros metu mankštos vyko stadione. Dalyvavo daugiau nei šimtas vyresnio amžiaus žmonių.





Vasaros metu projekto rėmuose vyko ir treniruotės gamtoje darbingo amžiaus žmonėms. Dalyvius kvietėme į zumbos, kūno dizaino ir jogos užsiėmimus, tiek stadione, tiek arčiau jūros", - apie sporto įvairovę ir platų dalyvių amžiaus spektrą mintis dėstė D. Palubinskaitė.



Anot jos, nauja veikla "Ginsvės" studijos projektų vykdyme buvo judėjimo negalią turinčių dalyvių įtraukimas.





"Kartu su Neįgaliųjų sportininkų asociacija vykdomas veiklas prisijungė dešimt negalią turinčių asmenų. Į projkto veiklas įsijungė daugiau nei 1000 dalyvių", - masiškumu pasidžiaugė D. Palubinskaitė.



Projekto vadovė Daiva Palubinskaitė teigia, kad  tęstinai projektai.





"Smagu, kad sveikatingumo renginiai formuoja teigiamą požiūrį į fizinio aktyvumo prieinamumą, taip skatindami gyventojų judumą bet kuriame amžiaus tarpsnyje", - pabrėžė "Ginsvės" vadovė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder