Startuoja tarptautinis Lietuvos jūrinio buriavimo sezonas: 7 komandos varžysis Baltijos kaimynių vandenyse

Šiandien, birželio 27 dieną, 7 Lietuvos įgulos pradeda tarptautinį Lietuvos jūrinio buriavimo sezoną ir stoja prie starto linijos Latvijos jūrinio buriavimo čempionate „Gulf of Riga Regatta“.

Per penkias dienas vyksiančias pakrantės lenktynes regatos dalyviai, daugiausiai Lietuvos, Latvijos ir Estijos įgulos, aplankys keturis uostamiesčius – Rygą ir Salacgrivą Latvijoje bei Koiguste ir Kuressaare Estijoje, Saremos saloje.

Lietuvai šioje regatoje atstovaus šios komandos: „Arabela-Auga“ (kpt. Raimondas Šiugždinis), „Nida III“ (kpt. Arūnas Burkšas), „Idefix“ (kpt. Tomas Barakauskas), „Te Kyla“ (kpt. Vilius Bestauskas), „Next“ (kpt. Marius Ambrulaitis), „Prus Primo“ (kpt. Gintaras Chomentauskas), „Lietuva“ (kpt. Osvaldas Kudzevičius).

Nors „Gulf of Riga Regatta“ – sparčiai augančios tarptautinės varžybos, kasmet dėl puikios organizacijos ir konkurencingų distancijų sutraukiančios vis daugiau dalyvių, daliai Lietuvos įgulų tai – tik pasiruošimo dar didesniems sezono iššūkiams, tokiems kaip Europos ORC čempionatas ar Lietuvos „Kuršių marių regata“ dalis.

Mes šias varžybas esame numatę kaip vienas pasiruošiamųjų. Varžybos visada yra geriausia treniruotė – tuomet aiškiai matai, kokiame lygyje stovi tarptautiniame kontekste, gali konkuruoti su lygiaverčiais varžovais, žymiai aiškiau matyti savo klaidas ir pranašumus, nuspręsti, ką dar reikia tobulinti, ties kuo padirbėti“, – prieš startą komentavo jachtos „Arabela-Auga“ kapitonas Raimondas Šiugždinis.

Pasako jo, įgula nusiteikusi kovingai ir pasiruošusi atiduoti visas jėgas bei siekti aukščiausių rezultatų, tačiau drauge – kreipti dėmesį į tai, ką dar galima patobulinti, nes priešaky laukia dar daug svarbių startų – Norvegijoje, Hanko saloje vyksiantis Europos ORC čempionatas, „Kuršių marių regata“ bei Lietuvos ORC čempionatas.

Dėl itin tolimos, jau Šiaurės jūros prieigose vyksiančio ORC čempionato akvatorijos, dalis Lietuvos įgulų, kurios praėjusiais metais konkurencingai kovojo Taline, Estijoje, vykusiame ORC pasaulio čempionate, šiemet į šias, ko gero, vienas didžiausių Baltijos regiono jūrinių varžybų, nusprendė nevykti.

Kadangi šiemet Europos ORC tikrai labai toli nuo Lietuvos, mes liksime „savo“ vandenyse. Tad mums ši, „Gulf of Riga Regatta“ vienas iš trijų įdomiausių startų. Kiti du – netrukus vyksiantis Lietuvos ORC čempionatas ir tradicinė „Kuršių marių regata“. Čia, „Gulf of Riga Regatta“, sieksime patikrinti savo kompetencijas ir, kaip visada, kovoti su savo sekundėmis, kurias neretai dar patys „padovanojame“ priešininkų komandoms“, – šmaikštavo jachtos „Nida III“ kapitonas Arūnas Burkšas.

Pasak buriuotojų, ORC formatas, kuriuo šiuo metu vyksta didžioji dalis jūrinių varžybų, specifinis tuo, kad suteikia galimybę varžytis labai skirtingoms jachtoms. Kiekvienai jachtai, pagal jos technines savybes, turimą inventorių, bures, bei kitus jos pajėgumą distancijoje lemiančias ypatybes, pritaikomas specialus balas, pagal kurį perskaičiuojamas jos realiai distancijoje sugaištas laikas.

Tai reiškia, kad kiekviena jachta iš esmės turi siekti distancijoje plaukti kiek įmanoma greičiau jos pačios galimybių atžvilgiu – išvystyti didžiausią jai tomis sąlygomis įmanomą greitį, kuris vėliau, išlyginančio balo pagalba, bus palygintas su kitų jachtų rezultatu. Dėl to buriuotojai dažnai juokauja, kad distancijoje dabar lenktyniauja ne su konkurentais, o su laiku.

Gulf of Riga Regatta“ vyks birželio 27 – liepos 1 dienomis. Iš viso į šias varžybas užsiregistravo 45 įgulos, kurios bus išskirstytos į 5 varžybines grupes. Regatos rezultatus galima sektis čia.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder