saulės elektrinės

APVA antradienį skelbs papildomą kvietimą saulės elektrinėms: jo biudžetas – 40 mln. eurų

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) antadienį skelbs papildomą kvietimą saulės elektrinėms, kuris yra trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, primena „SoliTek“.

Trečiojo kvietimo biudžetas – 40 mln. eurų. Elektrinių įsirengimui namų ūkiuose Sostinės regione skirta 13,4 mln. eurų, o Vidurio ir vakarų Lietuvoje – beveik 25 mln. eurų. Saulės elektrinių galios didinimui Sostinės regione numatyta 560 tūkst. eurų, o Vidurio ir vakarų Lietuvoje – 1 mln. eurų.

„Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir žaibiško valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Dėl šios priežasties trečiasis kvietimas – puiki proga investuoti į savo energetinį savarankiškumą ir, pasinaudojus parama, susigrąžinti bent 30 proc. patirtų išlaidų saulės elektrinei“, – sako „SoliTek“ pardavimo vadovė Baltijos šalims Sandra Garšanikovienė. 

S. Garšanikovienės teigimu, paraišką valstybės paramai gauti galės pildyti tie fiziniai asmenys, kurie įsirengė saulės elektrinę nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. ir negavo APVA paramos ar planuoja tai padaryti dabar, kai kvietimas paskelbtas. Į finansavimą taip pat galės pretenduoti tie fiziniai asmenys, kurie nori pasididinti turimos saulės elektrinės galią. 

Projekto įgyvendinimui skirtas laikotarpis – ne ilgesnis nei 9 mėnesiai nuo paraiškos pateikimo dienos. 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder