Zeekr

Garsus Kinijos automobilių gamintojas dėl sankcijų palieka Rusijos ir Baltarusijos rinkas

(2)

Koncernas "Geely" siekia plėtoti "Zeekr" prekės ženklą Europos rinkoje ir nenori, kad jam būtų taikomos sankcijos, todėl bus nutrauktas automobilių eksportas į Rusiją ir Baltarusiją.

Kinijos prekės ženklas "Zeekr" nutrauks automobilių prekybą Rusijoje ir Baltarusijoje.

Nuo liepos 1 d. bus nutrauktas "Geely" koncerno elektrinio prekės ženklo automobilių tiekimas. Apie tai praneša interneto svetainė Motor.ru.

Įdomu tai, kad "Zeekr" elektromobiliai oficialiai buvo tiekiami į Baltarusiją, tačiau Rusijoje šios markės atstovybė nebuvo atidaryta.

Nors automobiliai buvo importuojami neoficialiai, jų paklausa buvo gana didelė: 2023 m. Rusijoje parduota 3,7 tūkst. automobilių "Zeekr", o per pirmuosius 5 2024 m. mėnesius - jau 4000.

Ekrano nuotr.
Zeekr gamina aukščiausios klasės elektromobilius
Nuotrauka: CarNewsChina

Kol kas nežinoma, kaip tiksliai bus ribojamas neoficialus "Zeekr" importas į Rusijos Federaciją.

Šaltiniai Kinijoje teigia, kad Rusijoje "Zeekr" gali blokuoti multimedijos sistemą, o per centrinį ekraną elektromobiliuose valdyti daugumą automobilio funkcijų.

Zeekr pardavimų Rusijoje ir Baltarusijoje ribojimo priežastis aiški - Kinijos koncernas Geely nenori, kad jam būtų taikomos sankcijos. ES rinka "Zeekr" yra perspektyvesnė, joje parduodama daug daugiau automobilių.

Primename, kad "Zeekr" prekės ženklas gamina aukščiausios klasės elektromobilius, kurie kuriami kartu su "Volvo". Asortimentą sudaro krosoveriai, sedanai ir net prabangus minivenas.

Beje, neseniai paaiškėjo, kad Europoje pasirodys ir originalūs "Dongfeng" elektromobiliai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder