Geoterma

Buria partnerius „Geotermos“ turtui įveiklinti

Klaipėdos savivaldybė kalbasi su suinteresuotais subjektais, kurie galėtų tapti partneriais vystant projektus, susijusius su geotermine energija bankrutavusios UAB „Geoterma“ teritorijoje.

Praėjusių metų pabaigoje Vyriausybė leido Klaipėdos savivaldybei perimti geoterminę energetiką vysčiusios „Geotermos“ turtą už 175 000 eurų, kuriuos teks sumokėti įmonės bankroto administratoriui.

„Pinigų sumokėjimo klausimas turėtų būti sprendžiamas artimiausiu metu ir šios išlaidos teks Savivaldybei“, - sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Tačiau jau dabar tariamasi, kas taps šio objekto operatoriumi. Svarstoma, kad tai galėtų būti nauja viešoji įstaiga, kuri suvienytų visus suinteresuotus partnerius.

„Įmonėje esančius dujomis kūrenamus katilus šilumai gaminti galėtų panaudoti “Klaipėdos energija", - sako V. Grubliauskas.

Anot jo, geoterminis gręžinys su visa likusia įranga šiuo metu nefunkcionuoja, tačiau tai galėtų tapti mokslinių tyrimų baze. Taip pat nepamiršta idėja teritorijoje vystyti SPA paslaugas su geoterminio vandens baseinais ir pan.

„Tam reikia ir daugiau teritorijos, todėl kalbamės su Klaipėdos LEZ“, - sako V. Grubliauskas. Anot jo, mokslo partneriais turėtų tapti Klaipėdos universitetas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Pasak mero, toks valdymo modelis leistų lengviau pritraukti Europos fondų lėšas, skirtas žaliajai energetikai vystyti, nes lėšų poreikis tam tikrai yra didelis.

Tačiau sėkmės atveju V. Grubliauskas tikisi, kad pavyks sukurti tokį objektą, kokio nėra 1 000 kilometrų spinduliu.

Priminsime, kad į „Geotermą“ jau buvo investuota kelios dešimtys milijonų eurų valstybės ir įvairių fonų lėšų, tačiau projektas bankrutavo.

Sidebar placeholder