Dainius Kreivys

Dainius Kreivys: „Orlen Lietuva“ planuoja perdirbti tik Saudo Arabijos naftą

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Lenkijos naftos koncernas „Orlen“, valdantis naftos perdirbimo gamyklą „Orlen Lietuva“, planuoja naudoti tik Saudo Arabijos kompanijos „Saudi Aramco“ tiekiamą naftą. 

„Orlen“ atsisako rusiškos naftos ir planuoja gaminti produktus tik iš „Aramco“ (kompanijos „Saudi Aramco“ – BNS), iš Saudo Arabijos, naftos“, – žurnalistams penktadienį sakė D. Kreivys.   

Iki šiol didžioji dalis „Orlen Lietuvos“ perdirbamos naftos buvo rusiška. 

Tai, kad „Orlen“ artimiausiu metu planuoja visiškai atsisakyti rusiškos naftos, antradienį teigė ir premjerė Ingrida Šimonytė. 

„Orlen Lietuvos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Audrius Daugnora anksčiau teigė, kad įmonė nuo 2014 metų diversifikuoja žaliavą ir perdirba ne tik rusišką naftą, todėl bendrovei nebūtų sunku atsisakyti šios žaliavos.

Pasak jo, pastaraisiais metais gamykloje įprastai būdavo perdirbama apie du trečdaliai rusiškos naftos, tačiau dabar „tie skaičiai verčiasi į priešingą pusę“. 

„Orlen“ dar kovo pradžioje pranešė, jog stiprinant naftos tiekimą į koncerno gamyklas iš alternatyvių krypčių, su „Saudi Aramco“ susitarta dėl 5 papildomų Šiaurės jūros naftos tanklaivių pirkimo, o dalis šios naftos bus skirta ir Mažeikių gamyklai.

Lenkijos „Orlen“ pernai skelbė, kad 57 proc. žaliavos savo perdirbimo gamykloms perka iš Rusijos pagal ilgalaikes tiekimo sutartis, maždaug 8 proc. – iš Saudo Arabijos, o likusią dalį – „spot“ rinkoje.

Sidebar placeholder