Pastarasis tapo trečiu didžiausiu banku Lietuvoje, užimančiu 19,3 proc. rinkos pagal turtą. Didžiąją dalį jo turto sudaro turtas ne Lietuvoje, o įvairiose Europos Sąjungos (ES) šalyse, pranešė Lietuvos bankas (LB).
„Tai natūrali, prognozuota įvykių raida, įvertinus „Revolut“ augimo tempą ir indėlininkų nerezidentų kitose Europos šalyse dalį“, – pranešime sakė LB valdybos narys Simonas Krėpšta.
„Revolut Bank“ vadovas Joe Heneghanas (Džo Heneganas) sako, kad papildomas priežiūros lygis suteiks daugiau pasitikėjimo klientams.
„Kaip sparčiai augančiam Europos bankui, mums tai itin svarbus žingsnis, nes prisijungiame prie daugiau kaip 100 didžiausių ir reikšmingiausių bankų euro zonoje, kuriuos tiesiogiai prižiūri Europos Centrinis Bankas“, - komentare teigė J. Heneghanas.
Pasak jo, šis pokytis neturi tiesioginės įtakos klientams, jie ir toliau gali naudotis paslaugomis įprastai, nekinta ir indėlių apsaugos schema.
Kiti ECB tiesiogiai prižiūrimi bankai, kaip ir anksčiau, yra „Swedbank“, SEB ir Šiaulių bankas, užimantys atitinkamai 29,4 proc., 22,3 proc. ir 7,7 proc. rinkos pagal turtą.
LB ir toliau savarankiškai atliks jų priežiūrą vartotojų apsaugos, pinigų plovimo prevencijos ir kitais aspektais.
Savo ruožtu bankų riziką ribojančią priežiūrą atlieka jungtinės LB ir ECB priežiūros komandos, o sprendimus priima ECB valdymo organai, į kuriuos įeina visų euro zonos šalių nacionalinių priežiūros institucijų atstovai.
„Revolut Bank“ banko licenciją ECB suteikė pernai gruodį.
Rašyti komentarą