Galutinis sprendimas: „Grigeo Klaipėda“ privalo atlyginti 4,4 tūkst. eurų žalą gamtai
(1)„Skunde naujai įvardijami teisės aiškinimo ir taikymo klausimai, jie argumentuojami kitais argumentais, tačiau iš esmės ir naujame skunde nurodomais argumentais nėra pagrindžiamas įvardijamų teisės normų pažeidimas, nukrypimas nuo teismų praktikos“, – balandžio 4 dieną nusprendė LAT.
„Grigeo Klaipėda“ skundė Apeliacinio teismo kovo 14 dienos sprendimą, kuriuo teismas patenkino Aplinkos apsaugos departamento (AAD) ieškinį – anot teisėjų, įmonė atsakinga už tai, kad į vandens telkinį pateko teršalai.
2021-ųjų liepą aplinkosaugininkai nustatė, kad iš „Grigeo Klaipėdos“ į Kuršių marias pateko beveik 19 kubinių metrų nevalyto technologinio vandens, o kartu su juo – toksiški teršalai. Bendrovės vadovas Tomas Eikinas tai pripažino ir žadėjo imtis visų priemonių, kad išvengtų taršos ateityje. Jis už tai nubaustas administracine tvarka.
Teisme „Grigeo Klaipėda“ neigė, kad padarė žalą gamtai – jos vertinimu, išleistas itin mažas kiekis nuotekų melėmė ir negalėjo lemti Kuršių marių būklės pablogėjimo, jos buvo išleistos ne tiesiogiai į marias, o į paviršinių nuotekų tinklus, kuriuose susimaišė su kitomis nuotekomis.
Be to, įmonė apeliavo, kad nebuvo atlikti tyrimai, kurie įrodytų, jog išleistas technologinis vanduo yra toksiškas.
Aplinkosaugininkų išvados numato, kad teršalai 2021-ųjų liepą į vandens telkinį pateko įmonėje sutrikus automatiniam lygio palaikymui iš baseinų, vanduo pradėjo tekėti į apyvartinio vandens surinkimo kanalą ir į greta esančią pastato stogo lietaus surinkimo sistemą.
Šiuo metu Šiaulių apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje „Grigeo Klaipėdai“ ir jos vadovui T. Eikinui, didžiausiam „Grigeo“ savininkui ir valdybos pirmininkui Gintautui Pangoniui, kitiems asmenims pareikšti kaltinamai dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo.
Šioje byloje Aplinkos apsaugos departamentas pareiškė įmonei daugiau kaip 48 milijonų eurų civilinį ieškinį.
2020 metų sausį paaiškėjo, kad „Grigeo Klaipėda“ iš Dumpių įrenginių į Kuršių marias galimai leidžia nevalytas gamybines nuotekas, o įmonės dokumentacija gali būti klastojama.
Rašyti komentarą