Įspėjimas milijonams "iPhone" ir "Android" naudotojų dėl jų nustatymų

Ekspertai įspėjo, kad norint užtikrinti saugumą internete nepakanka vien pakeisti išmaniojo telefono nustatymus, - rašo thesun.co.uk.

Visada svarbu turėti geriausius "iPhone" ar "Android" saugumo nustatymus - tačiau į jus vis tiek galima labai lengvai įsilaužti.

Įsilaužėliai tampa vis išradingesni, todėl turite įsitikinti, kad nedarysite didelių klaidų.

Įsilaužimo ataka gali būti pražūtinga - ji gali pažeisti jūsų asmeninę informaciją ir net jūsų banko sąskaitas, todėl kaip niekada svarbu žinoti apie pavojus.

Kibernetinės erdvės ekspertas Rogeris Grimesas iš "KnowBe4" perspėjo, kad norint išlikti saugiam, nereikėtų pernelyg pasikliauti išmaniojo telefono nustatymais.

"Kiekvienas, manantis, kad nustatymas sustabdys žmogų nuo įsilaužėlių ar kenkėjiškų programų, nelabai supranta, kaip įsilaužėliai įsilaužia, - sakė Rogeris laikraščiui "The Sun".

"99 % įsilaužimų įvykdoma pasitelkiant socialinę inžineriją ir nepataisytą programinę įrangą, ir nė vieno iš šių dalykų negalima išvengti jokiais nustatymais.

"Tai tiesiog melaginga, geros nuotaikos idėja; įjungę bet kokį nustatymą savo mobiliajame telefone beveik nieko nepadarysite, kad sustabdytumėte įsilaužėlius.

"Geriausio būdo sustabdyti įsilaužėlius ir kenkėjišką programinę įrangą negali sustabdyti joks "nustatymas"."

Vietoj to Rogeris atskleidė keturis pagrindinius patarimus, kaip stengtis būti saugiam internete.

Keturi patarimai, kaip išlikti saugiems internete

Pirmasis Rogerio patarimas - geriau žinoti apie socialinės inžinerijos triukus, kuriuos naudoja įsilaužėliai.

Tai reiškia, kad reikia skaityti apie įsilaužimo atakas ir būti budriems, kai gaunate nepageidaujamų el. laiškų ar žinučių.

Įsitikinkite, kad niekada niekam neperduodate privačios informacijos, prieš tai 100 proc. nepatikrinę, kas jis toks, ir net tada pagalvokite, ar nėra geresnio būdo tikslui pasiekti.

Antrasis patarimas - nuolat atnaujinkite savo programinę įrangą.

Technikos bendrovės atnaujinimais reguliariai užkamšo saugumo spragas, todėl stebėkite, ar jūsų "iPhone" arba "Android" nėra naujausių pataisymų.

Trečias patarimas - įsitikinkite, kad prisijungimams naudojate daugiafaktorinį autentifikavimą.

Dažnai tai reiškia, kad kai kur nors prisijungiate, teksto žinute (arba per autentifikatoriaus programėlę) gaunate kodą.

Tai suteikia papildomą saugumo lygį, palyginti su slaptažodžio naudojimu.

Tačiau nepamirškite: niekada niekam nesidalykite savo dviejų veiksnių kodais, net jei to prašo iš pažiūros draugas, šeimos narys ar kolega.

Gali būti, kad į juos pačius buvo įsilaužta.

Galiausiai įsitikinkite, kad kiekvienai svetainei ar programėlei, kurioje lankotės, naudojate skirtingus (ir labai saugius) slaptažodžius.

Tam galite naudoti slaptažodžių tvarkyklę, pvz., "Apple iCloud Keychain".

"Be šių keturių apsaugos priemonių, kurios turėtų didžiausią poveikį kibernetinio saugumo rizikai mažinti, nėra jokių kitų, - sakė Rogeris laikraščiui "The Sun".

"Būtent dėl to, kad pasaulis neskiria pakankamai dėmesio šioms keturioms apsaugos priemonėms, įsilaužėliai ir kenkėjiškos programos taip ilgai sėkmingai veikia."

Jei manote, kad į jūsų įrenginius buvo įsilaužta, kuo greičiau pakeiskite slaptažodžius ir, jei galite, išregistruokite visas kitas programos sesijas.

Organizatorių nuotr.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder