Kaip suplanuoti biudžetą interneto svetainei?

Prieš kuriant interneto svetainę svarbu apgalvoti daugybę dalykų. Į jų sąrašą neabejotinai įeina ir biudžetas. Daug kam jo planavimas atrodo sudėtingas, nes nežinoma, nuo ko pradėti, kokius aspektus įtraukti. Taigi kaip operatyviai suplanuoti biudžetą svetainei? 

Domeno registravimas

Vienas pirmųjų dalykų, kurį reikėtų įvertinti planuojant savo svetainės biudžetą, tai domeno registravimo išlaidos. Jos priklauso nuo kelių aspektų. Vienas iš jų – pasirinkta domeno galūnė, arba kitaip TLD (angl. top-level domain). Pavyzdžiui, .lt. .eu ir .com kaina yra mažesnė nei .shop, .info ar .io. Todėl svarbu atsižvelgti, kiek išleisite norimo TLD registravimui. Jeigu matote, kad pasirinktos domeno galūnės kaina neatitinka turimo biudžeto, visuomet galite išbandyti kitus variantus – o jų išties daug.

Kuomet atliekamas domeno registravimas kaina gali skirtis ir nuo pasirinkto šios paslaugos teikėjo. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jis būtų sertifikuotas, turėtų pakankamai daug patirties, siūlytų gerą klientų aptarnavimą ir didelį TLD pasirinkimą, taip pat aiškiai pateiktų paslaugų teikimo sąlygas.

Nors rinkoje ir galima rasti itin pigų domenų registravimą siūlančių įmonių, maža kaina dažniausiai nereiškia geros kokybės. Taigi jei ieškote išties patikimo varianto, spauskite ant aukščiau tekste pateiktos nuorodos ir pasinaudokite daugybės verslo bei privačių klientų pasitikėjimą pelniusio domenų registratoriaus paslaugomis.

Svetainių talpinimas (hostingas)

Numačius domeno registravimo išlaidas, galima pereiti prie svetainių talpinimo, kitaip hostingo. Ši paslauga reikalinga tam, kad svetainė atsidurtų internete ir taptų prieinama lankytojams. Labai patogu tai, kad ją galima užsisakyti iš anksčiau minėto domenų registratoriaus. Yra skirtingų hostingo planų, suteikiančių tam tikrus ribotus arba neribotus resursus. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių: kiek reikia vietos serveryje, pašto dėžučių skaičiaus, duomenų bazių kiekio ir taip toliau.

Didesnis suteikiamų resursų kiekis atitinkamai lemia ir didesnę hostingo plano kainą. Taigi planuodami svetainės biudžetą gerai apgalvokite savo poreikius ir galimybes. Jei nesate tikri dėl paslaugos pasirinkimo, visada galite pasikonsultuoti su hostingo įmonės specialistais.

Būtinai jų pasiteiraukite ir apie papildomas detales, tokias kaip SSL sertifikatas ir atsarginės duomenų kopijos. Pirmasis reikalingas norint užtikrinti saugų duomenų perdavimą. SSL sertifikatas užšifruoja lankytojo į svetainę suvedamą informaciją, todėl jos negali nuskaityti pašaliniai asmenys.

Dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, patyrus kibernetinę ataką, gali būti prarandami svarbūs svetainėje esantys duomenys. Norint juos atkurti, reikalingos atsarginės duomenų kopijos. Taigi atkreipkite dėmesį, kad pasirinktas hostingo teikėjas galėtų užtikrinti ir jas.

Papildomi įrankiai

Turint interneto svetainę, dažnai praverčia papildomi įrankiai, pavyzdžiui, skirti SEO analizei arba „Google“ reklamai. SEO įrankis padeda identifikuoti įvairias svetainės taisytinas vietas, išsirinkti tikslingiausius raktažodžius ir patogiai sekti jų pozicijas paieškos sistemoje. Jis pateikia aiškias analizės ataskaitas, kuriomis remdamiesi galite pagerinti savo svetainės lankytojų patirtį ir pasiekti aukštesnes pozicijas „Google“ paieškos rezultatuose, taip įgydami konkurencinį pranašumą.

„Google Ads“ įrankis leidžia patogiai ir greitai sukurti tekstinę reklamą paieškos sistemoje ir tiesiai iš jos generuoti srautą į savo svetainę. Naudodamiesi juo galite reklamuoti savo svetainę be specialių žinių ir įgūdžių. Dažniausiai tokie įrankiai kainuoja, todėl planuojant savo svetainės biudžetą derėtų į tai atsižvelgti. Tiesa, naudojantis minėto domenų registravimo ir hostingo paslaugų teikėjo paslaugomis, tokie įrankiai jums gali būti suteikiami nemokamai – o tai išties didelis privalumas.

Atsižvelgus į straipsnyje aptartus aspektus, svetainės biudžeto planavimas turėtų tapti lengvesnis. Tereikia skirti tam pakankamai laiko ir pasirinkti paslaugas, kurių kokybė nekeltų jokių abejonių.

Sidebar placeholder