Galimybių pasas

Kas atsitiktų, jei rytoj atšauktume Galimybių pasą?

(2)

Prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo nuo rugsėjo 13-osios šalyje įvestą Galimybių pasą, kuris, anot jo, turi mažai naudos ir priešina visuomenę. Medikai teigia, kad „Omikron" gali susirgti bei infekciją platinti turintys ir Galimybių pasus. Tad kas atsitiktų, jei rytoj Galimybių pasas būtų atšauktas?

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda ŠIŠKAUSKIENĖ:

Nemanau, kad Galimybių paso panaikinimas Lietuvos viešbučių ir restoranų sektorių paveiktų labai stipriai, nes mes prie Galimybių paso jau prisitaikėme.

Gal būtų laisvesnis įėjimas į restoranus, o viešbučiuose svečių srautai turbūt nepadidėtų. Verslas greičiausiai adaptuojasi prie pakitusių sąlygų,

Galimybių pasai mums jau buvo tapę norma. Manyčiau, prekybininkams būtų aktualiau, jei būtų panaikinti Galimybių pasai.

Organizatorių nuotr.

Bet ir mums būtų lengviau. Pavyzdžiui, kurortiniuose viešbučiuose ir restoranuose. Per pandemiją mūsų restoranų apyvarta sumažėjo 30 proc., o viešbučių - apie 60 proc., nes šiame sektoriuje yra daug sudedamųjų.

Nėra užsienio turistų, renginių neliko, žmonių deficitas, užsikrėtusius reikia kažkur izoliuoti. Ypač pamačius padidėjusias šildymo sąskaitas, apima nerimas.

Tada ne restoranai žmonėms rūpi.

Pradžioje, kai buvo įvestas Galimybių pasas, labai jautėsi, kad žmonės negali užeiti į kavinę. Ypač kai būdavo didelės kompanijos, kuriose kas nors dar neturėdavo Galimybių paso. Buvo kritinis laikas, bet adaptavomės.

Be to, mūsų viešbučiuose ir restoranuose niekas neužsikrėtė.

Be jokios abejonės, džiaugtumės, jei būtų atsisakyta Galimybių pasų.

Tikimės, kad ir pandemija eina į pabaigą, pereis į paprastą gripo epidemiją, sulauksime turistų iš kitų šalių. Bet koks mūsų verslų atlaisvinimas, žinoma, sveikintinas.

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos vadovė Jolanta MAČIULIENĖ:

Jei jau kalba šalies galva, kad Galimybių pasas nėra efektyvi pandemijos prevencija, gal pasą panaikins? Tada galėsime bent atsikvėpti.

Organizatorių nuotr.

Mes - kirpėjai, grožio specialistai, ypač nukentėjome dėl Galimybių pasų. Vieni kolegos pasus turi, o kiti nėrė į pogrindį.

Mes, asociacijos nariai, pasirinkome Galimybių pasą ir pasirinkome faktiškai vegetaciją, nes ne visi klientai turi Galimybių pasus, atšaukinėja vizitus.

Pats baisiausias jausmas - kai gali dirbti, bet neturi galimybių dirbti! Galimybių pasas mums vinį į laidotuvių karstą įkalė, o kokios dabar kainos už komunalines paslaugas. Buvo 800 eurų, dabar beveik 2000 eurų.

Bet ne visi buvo tokie lojalūs kaip mes ir laukė.

Pavyzdžiui, išsikviečia kirpėją į namus arba „atidaro" namuose kirpyklą ir apie 5-6 paauglius be pasų apkerpa. Vieni prarado pinigus, nes dirbo legaliai, o pogrindyje dirbę užsidirbo.

Nelogiški valdžios sprendimai nepridėjo teisybės. Per dvejus karantinus ir Galimybių paso apribojimus nebuvo nė vienos savaitės, kad valdžia ko nors naujo nesugalvotų ir nieko nekeistų. Kartais atrodo, kad tik tu laikaisi draudimų.

Vienas kirpėjas dirba su vienu klientu, o Kauno „Žalgirio" arenoje 15 tūkstančių žiūrovų būna - ir nieko! Nematau jokios logikos.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, infektologas Alvydas LAIŠKONIS:

Aš kartais net nesuprantu tos „mišrainės", kuri vyksta dėl pandemijos. Nelabai suprantu masinių renginių, kurie kaip iš pypkės byra.

Organizatorių nuotr.

Dėl Galimybių paso - sunku atsakyti, kokia jo medicininė nauda. Į įvairias įstaigas galima patekti ir be Galimybių paso, todėl jo vertė nėra didelė.

Čia ne medicininė, bet politinė priemonė.

Jos nauda nedidelė, bet labai suerzina, supriešina žmones.

Visi matome, kad suserga žmonės, turintys ir Galimybių pasus, nes pandemija nestovi vietoje, kinta, modeliuojasi nauji štamai.

Pavyzdžiui, „Omikron" atmaina yra labai užkrečiama, ja serga ir pasiskiepijusieji, o tai mažina skiepų, taip pat ir Galimybių paso vertę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder