Bendrovė teigia, kad dėl to kalti Kinijos gamintojai, ir tikisi, kad jiems Europos Sąjungos (ES) įvesti apribojimai padės konkuruoti su Azijos bendrovėmis.
Polietilenteraftalato (PET) granules, kurios naudojamos gaminti butelius ir kitą tarą, gaminančios bendrovės nuostolis pernai viršijo 7,1 mln. eurų, kai 2022-aisiais ji uždirbo 62 mln. eurų, tuo metu pajamos pernai siekė 484,2 mln. eurų - 30 proc. mažiau nei užpernai (740,1 mln. eurų).
Pasak bendrovės vadovo Ruslano Radajevo, pirmuosius veiklos lėtėjimo ženklus bendrovė pajuto 2022-ųjų pabaigoje, o metinius rezultatus lėmė visus 2023-iuosius pinganti produkcija, brangstantys energetiniai ištekliai, išaugusi konkurencija su trečiųjų šalių gamintojais, o ypač Kinija.
Anot „Neo group“ pranešimo, būtent šios šalies gamintojų agresyvi pardavimų plėtra Europoje ir nulėmė pirmą bendrovės metinį nuostolį per daugiau kaip 10 metų.
„Jau 2022 metais prasidėjęs PET importo didėjimas iš Kinijos neleido ne tik “Neo group„, bet ir kitiems ES gamintojams maksimaliai išnaudoti gamybinių pajėgumų“, - rašoma pranešime.
ES gamintojų prašymu Europos Komisija pernai atliko antidempingo tyrimą prieš Kiniją, o šiemet balandį importuojamam iš Kinijos kilmės PET buvo nustatyti nuo 6,6 iki 24,2 proc. antidempingo muitai.
„Neo group“ skelbia, kad šis sprendimas padės konkuruoti su Kinijos gamintojais, kuriems nėra taikomi tokie aukšti standartai, kaip ES įmonėms.
Pasak pranešimo, šiuos metus bendrovė pradėjo parduodamos produkcijos kiekio augimu ir kaina.
Per Kipre registruotas įmones kontroliuojama „Neo group“ yra viena didžiausių PET gamintojų Europoje, joje šiuo metu dirba 200 darbuotojų.
Rašyti komentarą