Saulės baterijos

Kinija teigia, kad planuojami JAV tarifų didinimai „yra klaida ant klaidos“

Pekinas pirmadienį pareiškė, kad JAV planai padidinti tarifus didesniam Kinijos importo kiekiui „yra klaida ant klaidos“, Vašingtonui nusitaikius į tokius produktus kaip svarbūs saulės baterijų komponentai.

Trečiadienį JAV prekybos atstovės paskelbti veiksmai užbaigia muitų, įvestų per išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo pirmąją kadenciją, peržiūrą.

Kitą mėnesį tarifai saulės baterijų plokštėms ir polisiliciui padvigubės iki 50 procentų, o kai kuriems volframo gaminiams padidės nuo nulio iki 25 procentų, siekiant pasipriešinti Kinijos „žalingai politikai ir praktikai“, kaip pabrėžė JAV prekybos atstovė Katherine Tai.

Kinija pirmadienį neliko skolinga: ji atkirto, kad tarifų didinimas yra „klaida ant klaidos“ ir kad tai tik „pakenks JAV vartotojų interesams“.

„Šie tarifai ne tik neišspręs Jungtinių Valstijų prekybos deficito ir pramonės konkurencingumo problemų, bet dar ir padidins JAV vidaus infliaciją“, – pareiškime teigė Pekino prekybos ministerijos atstovas spaudai.

Pareiškime taip pat teigiama, kad tokie veiksmai „rimtai kenkia pasaulinei prekybos tvarkai ir pasaulinių pramonės ir tiekimo grandinių saugumui bei stabilumui“.

Pekinas paragino Vašingtoną „nedelsiant ištaisyti šią klaidingą praktiką ir atšaukti papildomus tarifus Kinijai“, pridurdamas, kad „imsis visų būtinų priemonių savo teisėms ir interesams ginti“.

Dvi didžiausios pasaulio ekonomikos seniai ginčijasi dėl prekybos politikos.

D. Trumpas, kuris sausio 20 d. bus inauguruotas antrajai kadencijai, per pirmąjį savo prezidentavimo laikotarpį įsitraukė į tarifų karą su Pekinu. Šį kartą jis pagrasino imtis panašių veiksmų.

Dabartinis prezidentas Joe Bidenas laikėsi tikslingo požiūrio į muitų Kinijos prekėms didinimą, nors ir neatšaukė savo pirmtako įvestų tarifų.

K. Tai praėjusią savaitę sakė, kad naujausi muitų didinimai papildys vidaus investicijas, kurias J. Bidenas atliko siekdamas paskatinti Jungtinių Valstijų švarios energijos ekonomiką.

USTR biuro pranešime teigiama, kad dėl kiniško volframo sumažėjo JAV vidaus gamybos apimtys, o padidinus tarifus vietos gamintojai taptų konkurencingesni ir kartu sumažėtų rizika nacionaliniam saugumui dėl pernelyg didelės priklausomybės nuo Kinijos.

JAV prekybos atstovė pridūrė, kad nors dėl tarifų saulės plokštėms ir polisiliciui iš pradžių gali pakilti šių gaminių kainos, ilgainiui tai padės vietos gamintojams konkuruoti su Kinijos „didžiuliais pertekliniais pajėgumais“.

Kinija nuosekliai priešinosi Vašingtono tarifams, kuriuos vadina vienašališkais, ir atmetė teiginius dėl perteklinių pajėgumų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder