Klaipėdietiško „Dancer“ gamintojui prašoma bankroto

(1)

Elektrinį autobusą „Dancer“ Klaipėdoje sukūrusiai ir gaminančiai įmonei „Vėjo projektai“ prašoma dėl skolų kelti bankrotą arba ją restruktūrizuoti.

Tai „Vakarų ekspresui“ patvirtino Klaipėdos apygardos teismas - anot jo atstovės spaudai, kovo 4 ir 20 dienomis gauti ir priimti du pareiškimai dėl bankroto kėlimo, o kovo 6-ąją - dėl restruktūrizacijos, bylos sujungtos.

„Esame gavę ir priėmę pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo, prie jo prijungtas pareiškimas dėl restruktūrizavimo. Dar vienas pareiškimas dėl bankroto taip pat prijungtas prie pirmosios bylos“, - teigiama teismo atsakyme.

Vienas iš bankroto iniciatorių - Kauno įmonės „AKC grupė“ vadovas Virginijus Gervė. Jis „Vakarų ekspresui“ teigė, jog į teismą kreipėsi dėl negrąžinamos paskolos.

„Buvo jai suteikta paskola, kurios jie nepajėgia atiduoti jau turbūt antri metai. Sutarties terminai viršyti jau seniai, jie buvo kelis kartus pratęsti“, - teigė V. Gervė, neįvardijęs paskolos sumos.

Taip pat, „Vakarų ekspreso“ duomenimis, bankroto dėl skolų prašo „Sodra“.

Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ), kurioje veikia „Vėjo projektai“, valdymo įmonė dienraščiui patvirtino, jog kreipėsi į teismą dėl bendrovės restruktūrizavimo.

Tačiau Klaipėdos LEZ direktorius Eimantas Kiudulas sako, kad tiki lietuvišką elektrinį autobusą sukūrusios įmonės ateitimi, bet ją reikia pertvarkyti.

„Įmonė yra galimo proveržio stadijoje, todėl manome, kad reorganizacija šiuo metu yra optimalus variantas norint išsaugoti įmonę, užtikrinti jos stabilumą, tęstinumą ir įsipareigojimų vykdymą.

Matėme, kad įmonė užtruko pritraukdama naujas investicijas, todėl patys ir inicijavome, mūsų nuomone, tvaresnį restruktūrizavimo procesą“, - sako E. Kiudulas.

Anot jo, „Vėjo projektų“ ateitis priklausys nuo įmonės vadovybės: „Būtent nuo pačios įmonės vadovybės ir priklausys tolesnis „Dancer“ gyvybingumas“.

„Vėjo projektų“ vadovas Alvydas Naujėkas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad restruktūrizavimas suteikia galimybę išsaugoti įmonę ir tęsti veiklą, to ir bus siekiama.

„Mūsų pagrindinis tikslas šiandien yra kokybiškai suvaldyti esamą situaciją: išlaikyti įmonės veiklą, darbuotojus, vykdyti ūkinę komercinę veiklą kaip įprastai ir įvykdyti turimus sutartinius įsipareigojimus“, - įmonės komentare teigia A. Naujėkas.

Anot jo, bendrovė šiuo metu iš produkto kūrimo ir vystymo pereina į gamybą ir pardavimus bei dėl to patiria tam tikrus finansinių srautų iššūkius.

A. Naujėkas sako, kad šiuo metu „Vėjo projektai“ yra pasirašę ketinimų protokolus dėl 71 autobuso pirkimo Lietuvoje, Italijoje ir Vokietijoje.

Bendrovė Klaipėdoje sukūrė ir pagamino visiškai elektrinį autobusą „Dancer“, kuris sertifikuotas 2019 metais, du tokie autobusai kursuoja vietinio susisiekimo maršrutais uostamiestyje.

Viešojo transporto paslaugas mieste teikianti Savivaldybės įmonė „Klaipėdos paslaugos“ 2022 metais su „Vėjo projektais“ susitarė dėl dar dešimties tokių autobusų įsigijimo.

Pernai spalį pranešė, jog sieks įsitvirtinti tarptautinėje rinkoje ir varžytis tiek su Europos, tiek su Kinijos gamintojais, ji neslėpė ambicijų statyti didesnę gamyklą, kurti naują autobusą.

Nuo 2011-ųjų Registrų centrui teikiamos įmonės finansinės ataskaitos rodo, kad tik 2012 ir 2017 metais „Vėjo projektai“ dirbo pelningai, o visą likusį laiką fiksuoti nuostoliai, kurių dydis svyravo tarp 114 tūkst. ir 1,4 mln. eurų.

Pernai rugsėjį akcininkai nusprendė bendrovės įstatinį kapitalą padidinti nuo 774 iki 805 tūkst. eurų, tam išleista nauja akcijų emisija. Šiuo metu „Vėjų projektų“ akcijas įvairiomis dalimis iš viso valdo 83 akcininkai, iš kurių dauguma - fiziniai asmenys, taip pat - kelios Lietuvoje ir užsienio valstybėse registruotos įmonės.

„Sodros“ duomenimis, bendrovėje šiuo metu dirba 55 darbuotojai, jų atlyginimų vidurkis siekia 2,1 tūkst. eurų iki mokesčių.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder