„Klaipėdos mediena“ atsisako oro filtravimo sistemos: neliks ir 35 m aukščio kamino

Uostamiestyje veikianti viena didžiausių šalyje medienos perdirbimo ir baldų gamybos įmonė „Klaipėdos mediena“ pradeda elektrostatinio filtro demontavimo darbus. Darbus planuojama užbaigti per artimiausią mėnesį.

Išmontuoti ligšiolinę oro filtravimo sistemą bendrovė įsipareigojo ilgalaikiu poveikio aplinkai mažinimo planu, kuris šių metų pradžioje buvo pristatytas ir Klaipėdos miesto savivaldybei, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, aplinkosaugininkams ir visuomenei.

Nuo 2006 m. bendrovė į poveikio aplinkai mažinimą jau yra investavusi daugiau kaip 15 mln. eurų.

Pasak „Klaipėdos medienos“ direktoriaus Nikolajaus Ivanovo, šiuo žingsniu įmonė tęsia savo ilgalaikius įsipareigojimus miestui.

„Regimas prasidedančių darbų efektas bus tai, kad bendrovės teritorijoje neliks ilgus metus čia stovėjusio 35 metų kamino. Vis dėlto pagrindinis darbų tikslas yra tai, kad tęsiame savo investicijas į draugiškesnę miestui aplinką“, - teigia įmonės vadovas.

„Klaipėdos medienos“ bendrovėje šiuo metu vykdoma medienos drožlių plokštės laminavimo ir baldų gamybos veikla. Medienos drožlių plokštės gamybos procesas yra sustabdytas, kol tęsiasi tyrimas dėl šių metų gegužę bendrovėje įvykusios nelaimės.

Klaipėdos medienos apdirbimo fabrikas uostamiestyje pastatytas 1899 metais, jame dirba daugiau kaip 700 darbuotojų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder