„Lidl“ statybos stebina tikinčiuosius

(19)

Yra geras posakis - „Įleisk kiaulę į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užlips“. Panaši situacija, pasak Klaipėdos rajono gyventojų, pastaruoju metu klostosi ir Slengiuose, kai ten stovinčios bažnyčios kaimynystėje prasidėjo didžiulio prekybos centro „Lidl“ statybos.

Ne vienam rajono gyventojui akis bado tai, kad statybų aikštele pavirto ir bažnyčios teritorija. Pastarosiomis savaitėmis atbogintas statyboms reikalingas didžiulis lietaus nuotekų rezervuaras pamestas tiesiog šventoriuje prie pat kryžiaus.

„Džiaugiamės, kad turėsime dar vieną prekybos centrą, tačiau pastarosiomis savaitėmis akis bado tai, kad statybininkai baigia užgremėzdinti ir šventorių.

Negi neįmanoma organizuoti darbų taip, kad nereikėtų brautis į bažnyčios teritoriją? Atrodo, kad šiais laikais nebeliko nieko švento“, - piktinosi į „Vakarų ekspresą“ paskambinę skaitytojai.

„Pirmieji “puikios„ kaimynystės vaisiai. Prekybos centras bažnyčios šventoriuje ir prie pat kapinių - “tobula„ idėja“, - stebisi situacija žmonės ir socialiniuose tinkluose.

Slengių Šv. Jono Pauliaus II parapijos klebonas Viktoras Daujotis sakė kol kas nenorintis labai komentuoti esamos situacijos, tačiau neneigė ir pats sulaukęs ne vieno parapijiečio nusiskundimo dėl tokios situacijos.

„Jei kalbame apie dokumentų pasirašymą, viskas buvo suderinta. Bet dėl darbų eigos ir jos metu sukeltų nepatogumų, užimtos teritorijos su mumis nebuvo derinta. Viskas vyksta nutylėjimo būdu“, - užsiminė klebonas V. Daujotis.

Jis priminė, kad į dešinę nuo keliuko, vedančio į kapinaites, jau yra bažnyčios teritorija.

Šį prekybos centrą minėtoje vietoje statančios UAB STATMAX direktoriaus pavaduotojas gamybai Artūras Smilgys „Vakarų ekspresui“ paaiškino, kad šiuo metu statybų objekte vykdomi darbai, kurie yra suderinti pagal statybų generalinės rangos sutartį.

„Esame sudarę žodinį susitarimą su bažnyčios atstovu dėl statybinių medžiagų trumpalaikio laikymo jų teritorijoje. Turėdami bažnyčios sutikimą, šiuo metu jų teritorijoje laikome lietaus nuotekų rezervuarą.

Suprantame, kad tai gali sukelti nepatogumų vietos gyventojams, todėl apgailestaujame bei prašome supratingumo dėl šios laikinos situacijos“, - „Vakarų ekspresui“ pateiktame atsakyme rašė A. Smilgys.

Pasak jo, rezervuaras iš bažnyčios teritorijos bus patrauktas dviejų savaičių laikotarpyje.

„Plėsdami „Lidl“ parduotuvių tinklą ir atidarydami naują parduotuvę dar viename mieste ar dar viename mikrorajone, ilgam laikui, dešimtmečiams tampame svarbia vietos bendruomenės dalimi.

Puikiai suvokiame savo atsakomybę prieš vietos bendruomenę. Nuolatos palaikome ryšį su statybos aikštelėje dirbančiu rangovu bei skirsime ir papildomą dėmesį, jog aplinka greta statybų aikštelės būtų sutvarkyta.

Labai prašome bendruomenės kantrybės bei supratimo, kadangi tam tikri aplinkos sutvarkymo ir infrastruktūros darbai gali būti atlikti tik pavasarį, kuomet tai padaryti leis oro aplinkybės“, - situaciją komentavo „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

Pasiteiravus, kaip klebonas reaguoja į tą faktą, kad užbaigus „Lidl“ statybas, bažnyčia iš visų trijų pusių bus apsupta prekybos centrų (iš kitos pusė stovi prekybos centras „Rimi“, priešais - „Maxima“), V. Daujotis reagavo filosofiškai.

„Nežinau, ar būtų geriau, jei vietoje kurio nors prekybos centro stovėtų, pavyzdžiui, vilkikų sandėliai. Gali tvarkytis tik savo kieme, o kas vyksta kaimynystėje, negali pasirinkti“, - svarstė V. Daujotis ir priminė, kad, nepaisant statybinių vaizdų teritorijoje, pamaldos bažnyčioje vyksta įprasta tvarka.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder