likus trims mėnesiams viešbučiai ir restoranai yra nežinioje dėl PVM tarifo

Majauskas pažėrė kritikos Finansų ministerijai: likus trims mėnesiams viešbučiai ir restoranai yra nežinioje dėl PVM tarifo

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas išsakė kritiką Finansų ministerijai, kuri, anot parlamentaro, iki šiol nėra pateikusi savo pozicijos dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo, kuris turėtų būti taikomas apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonėms nuo kitų metų. Taip, anot jo, įmonės tiesiog paliekamos nežinioje.

Neterminuotą lengvatinį 9 proc. PVM tarifą apgyvendinimo paslaugoms siūlančias pataisas dar liepos pabaigoje įregistravo būtent M. Majauskas ir Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius. Vis tik, BFK pirmininko teigimu, dėl šio pasiūlymo Finansų ministerija iki šiol neišsakė pozicijos.

„Man sunkiai galvoje telpa toks požiūris į Lietuvos verslą, kai mes negalime pasakyti, kokie mokesčiai bus ateityje. Suprantu, kad tai yra nelengvas laikotarpis, reikia planuoti. Bet nežinoti... Trys mėnesiai iki naujų metų, kokie laukia mokesčiai, man atrodo, tai nėra atsakingas požiūris“, – komiteto posėdyje kalbėjo M. Majauskas.

Nors Lietuvos bankas jau yra išsakęs nepritarimą dėl šio BFK ir Ekonomikos komiteto pirmininkų siūlymo, politiko vertinimu, tokios pozicijos išsakymas yra labiau sveikintinas, negu jokios pozicijos nepateikimas.

„Gali pritarti, ar nepritarti, bet Lietuvos bankas išsakė aiškią poziciją. Tai yra gerbtina pozicija, gali jai nepritarti, diskutuoti, bet jie turi poziciją, nuomonę. Finansų ministerija iki šiol nepasakė, koks bus sprendimas dėl PVM apgyvendinimo ar maitinimo paslaugoms besiverčiančiam verslui“, – tvirtino M. Majauskas.

Seimo BFK pirmininkas akcentuoja, kad apgyvendinimo paslaugų sektorius vis dar neatsigavo po pandemijos laikotarpio iššūkių, todėl šiam sektoriui tikslinga ir toliau taikyti PVM lengvatą. Pasak M. Majausko, daugelis Europos Sąjungos (ES) šalių sumažintą PVM tarifą taiko neterminuotai, o Lietuvoje, kiekvienais metais, suėjus lengvatos terminui, diskusijos dėl jos pratęsimo prasideda vis iš naujo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder