Pinigai
Ministerija siūlo MMA nuo 2022-ųjų didinti iki 703 eurų (1)

Socialinės atsaugos ir darbo ministerija siūlo Vyriausybei nuo 2022 metų minimalią mėnesio algą (MMA) didinti 61 euru (9,5 proc.) iki 703 eurų, o minimalų valandinį atlygį – nuo 3,93 euro (9,4 proc.) iki 4,3 euro.

„Siekdami mažinti pajamų nelygybę ir skurdą, siūlome didinti minimalią mėnesinę algą ir minimalų valandinį atlygį nuo kitų metų pradžios. Šie tikslai įtvirtinti Vyriausybės programoje, o ekonomikos prognozės priimti reikiamus sprendimus – palankios“, – pranešime sakė ministrė Monika Navickienė.

Dabar MMA siekia 642 eurus. 

Socialiniams partneriams kolektyvinėse sutartyse rekomenduojama nustatyti didesnius dydžius negu siūlomi. 

Darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės atstovus vienijanti Trišalė taryba dėl MMA nesusitarė. Darbuotojų atstovai siekė, kad MMA būtų didinama iki 750, o darbdavių – kad ji nebūtų didinama, kol nėra aiškūs pandemijos padariniai šalies verslui.

Dalis darbdavių atstovų siūlė pritarti MMA didinimui iki 703 eurų su sąlyga, kad Vyriausybė nenutrauks paramos verslui po pandemijos, kai kurie siūlė apkritai peržiūrėti MMA skaičiavimo formulę.

Trišalė taryba yra sutarusi, kad MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis neturi būti mažesnis kaip 45 proc. ir didesnis kaip 50 proc., bei turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp VDU ir MMA turinčių ES valstybių vidurkį, kuris numatomas pagal paskutinių trejų metų duomenis.

Darbo kodeksas numato, kad MMA galima mokėti tik už nekvalifikuotą darbą.

„Sodros“ duomenimis, Lietuvoje balandį buvo apie 147 tūkst. darbuotojų, gaunančių MMA ir mažiau. Biudžetinėse įstaigose tokių darbuotojų buvo apie 20 tūkst.

Valstybės biudžete MMA padidinti, preliminariais skaičiavimais, reikėtų apie 15 mln. eurų.

Raktažodžiai
kam isradineti dviracio ,kad jis senai israstas ,jei patys si rebusa neissprendziate tai tuomet kaip paprastai megstama sakyti o vakaru Europos valstybese tas ir tas tai ir paimkite ir padarykite kaip tenai, nekelkite jokio MMA ,o pakelkite ir padarykite-ivardinkite minimalu valandini atlgi nors panasu kaip tuose vakaru valstybese bent po 9 eur. uz valanda , o tuoliau viska isdestykite pagal kvalifikacijas ir specialybes aikiai ir suprantamai ,taip kaip tarkime Vokietijoje . Nuvaziukite ,pasikonsultuokite ir pasiziurekite ir galu gale patys pasiprasykite ,kad butumete idarbinami koki menesi ar kita ir nebereikes varineti demagogiju ir isradineti kas pusmeti ar metai naujo dviracio . Ir tas 9 eur. uz val turetu buti plius ta dalis kuri moka uz darbotoja imone ,nes tokiu stebuklu , kad i atlygi ,kad ispustu ir atrodytu didesnis perkele imones mokama dali ,neteko matyti ar girdeti visoje Europoje ,nebet siaures Korejoje ir Baltarusioje ...... o kazkas verkslena ir nenori kelti atlyginimu tai tokiu visuomet buvo ir bus ir pasiziurekite i tu verkslentoju paciu atlyginimus ir gaunamus pelnus.....
Kam isradinti, 2021-06-28 06:53
Sidebar placeholder