Naujas apartamentų projektas Nidoje – pagal ypatingus aplinkosaugos reikalavimus

UAB „Agostėja“ jau rudenį užbaigs išskirtinio projekto – „Urbo namų“ apartamentų statybą Nidoje. Poilsio būstų projekto vystymas nuo projekto pristatymo užtruko daugiau nei dešimt metų, tačiau pilnai atliepia šio trapaus gamtos kampelio aplinkosauginius bei kultūrinius ypatumus.

Projektą sudaro 40 būstų nuo 40 iki 87 kv. m., pats pastatas yra organiškai įkomponuotas į išskirtinį Nidos kraštovaizdį, aprūpintas išmaniais ir ekologiškais gerbūvio sprendimais, įdiegtos elektromobilių įkrovimo stotelės.

Tvari statyba ypač svarbi išskirtiniuose gamtos kampeliuose

„Naujų NT objektų plėtojimas šioje „saloje“, kaip Kuršių Neriją vadina vietos gyventojai, yra ypač retas reiškinys, o statybos leidimo gavimas dėl išskirtinio gamtos regiono svarbos gali užtrukti daugiau nei keletą metų. Tad plėtodami projektą ne tiktai turėjome pilnai įgyvendinti ir statybų reikalavimus, bet ir atitikti vietos bendruomenės lūkesčius“, - sako „Agostėja“ direktorė Eglė Jarmokaitė.

„Urbo namai“ išsiskirs derme su vietos gamta ir kultūriniu Nidos palikimu. Statytojai plėtojo kompaktišką, 40 apartamentų projektą, kuris leidžia tausoti ir išryškinti pačius svarbiausius šio krašto privalumus – gamtos artumą, architektūrinį išskirtinumą, privatumo puoselėjimą.

Pasak E.Jarmokaitės, nauji projektai Nidoje yra labai retas reiškinys, todėl buvo siekiama įrengti tvarius ir patogius būstus. Skirdami daug dėmesio būsimų gyventojų patogumui bei privatumui, norėjome, kad pastatas derėtų su greta esančiu Kuršių Nerijos pušynu, atlieptų senųjų Nidos vilų architektūrinius motyvus ir sklandžiai įsilietų į jau susiformavusią aplinką.

Projektas atitinka A klasės energetinio efektyvumo reikalavimus, o tai yra reta Nidos pastatų savybė dėl to, kad namai čia dažniausiai renovuojami. Vystydami projektą nuo pamatų, vystytojas turėjo galimybė pritaikyti naujausias technologijas ir Nidos kontekste pastatyti unikalų objektą.

Ekologiškas ir ekonomiškas geoterminis šildymas su šaldymo galimybe leis sumažinti būsto išlaikymo išlaidas, ir nuotoliniu  būdu reguliuoti vidinį mikroklimatą, nesant būste.

„Apskritai, NT projekto vystymas Nidoje yra sudėtingas procesas ne tik dėl griežtų statybų reikalavimų, bet taip pat reikia išmaniai suplanuoti medžiagų tiekimą į „salą“, užtikrinti tinkamas statybininkų darbo sąlygas ar atsižvelgti į išskirtines nerijos gamtines sąlygas – drėgną bei druskingą orą, ženkliai stipresnius vyraujančius vėjus ir pan. Todėl pastato inžinerinės sistemos yra sustiprintos, o hidroizoliacijai skiriamas papildomas dėmesys“ – statybų ypatumus Nidoje komentuoja „Agostėja“ direktorė.
 

Būsto paklausa ir kainos Neringoje išaugo

Pasak „Ober-Haus“ gyvenamojo NT ekspertas Ramūno Slieko, nekilnojamojo turto kainos Neringoje kainos per metu išaugo apie 10 proc., o pasiūla drastiškai sumažėjo. „Žmonės per karantiną pradėjo labai aktyviai ieškoti būsto šioje išskirtinėje vietoje – jeigu iki karantino dar buvo aktyvi antrinė NT rinka su pasiūlymais prieš keletą metų pastatytuose projektuose, tai dabar antrinės rinkos nebeliko. Tie, kurie norėjo parduoti – jau pardavė dar pernai metais, o kurie turi NT, seka rinką ir šiuo metu susilaiko nuo jo pardavimo,“ - sako „Ober-Haus“ atstovas.

Pasak jo, tinkamos kokybės ir kainos pasiūlymų nuomai Neringoje taip pat nėra tiek daug, kiek norėtų poilsiautojams, todėl atsiranda poreikis turėti nuosavą būstą poilsiui. NT ekspertas mini, kad komercinė veikla, negyvenant šiame regione, yra gan komplikuota – reikia samdyti administruojantį asmenį, o tai reiškia papildomus kaštus, juo pasitikėti ir pan. „Tad jeigu jau radote pageidaujamą objektą Neringoje, reikėtų jį rezervuoti kuo greičiau, nes matome ir tokių situacijų, kai vieną būstą pretenduoja keli pirkėjai, tad objekto kaina derybų metu pradeda kilti aukciono būdu“, - komentuoja „Ober-Haus“ ekspertas.

„Šiuo metu viešam aptarimui nepateiktas nei vienas naujas gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektas, tikėtina, kad užbaigus šiuo metu plėtojamus projektus, artimiausius 2-3  metus naujų būsto statybų Nidoje nebus, - pritaria „Agostėja“ direktorė E.Jarmokaitė. -  Natūralu, kad dėl šių aplinkybių būsto paklausa čia tik didės, nes pirkėjai tiesiog neturės galimybių rinktis iš naujų projektų“. Pasak jo, žmonės vertina savo turimą turtą Nidoje, o jį parduoti dažniausiai nusprendžia, kai keičia į kažką geresnio toje pačioje Nidoje.

Sidebar placeholder