„Neptūno“ krepšinio klubo bendraturtis Latvijoje investuos 100 milijonų eurų (7)

Lietuviško kapitalo įmonė „Syfud“ investuoja į žuvų perdirbimo įmonę Liepojoje. Paskelbta, kad per pirmus tris etapus bus investuota apie 45 milijonus eurų, o iki 2030 metų investicijos gali siekti 100 milijonų eurų. Įmonės Latvijoje savininkas yra krepšinio klubo „Neptūnas“ vadovas ir bendraturtis Sigitas Ambrazevičius.

SIA „Syfud“ buvusią Liepojos žuvų konservų gamyklą iš likviduojamo „Trasta komercbankos“ nusipirko 2020 metų pradžioje. Gamyklai priklausė seni gamybiniai pastatai ir apie 8 hektarus teritorijos prie vandens.

Iki šiol į projektą investuota apie 7 milijonus eurų.

2021 metais „Syfud“ pradėjo gaminti produkcija iš surimio (krabų lazdelės) ir kitą žuvies produkciją.

Lietuvos prekybos centruose įmonės gaminiai parduodami pažymėti „Port Lite“ prekės ženklu „Myliu žuvį“. Įmonės žuvies gaminiai taip pat eksportuojami į Ukrainą, Saudo Arabiją, Lenkiją, kitas šalis.

Statys lietuviai

Šių metų lapkričio pabaigoje „Syfud“ pasirašė statybų ir rangos valdymo sutartį su Vilniaus UAB „Kalvasta“, kuri tapo atsakinga už pirmojo bendrovės plėtros etapo realizaciją Liepojos uoste, rašo vz.lt.

Anot S. Ambrazevičiaus, bendrovės vadovo, jo metu bus perstatyti ir renovuoti naujos kartos žuvies gaminių gamyklos pastatai, numatyti pirmajame bendrovės plėtros etape, į kuriuos vėliau bus perkelta dalis esamos gamybos ir pradėta nauja.

„Statybos partnerių konkursas truko ilgiau nei pusę metų, vėliau vyko derybos. Lietuvių pasiūlyti darbų terminai, kainos ir viso proceso valdymas labiausiai atitiko mūsų lūkesčius, tad apsistojome ties jais“, - pranešime cituojamas S. Ambrazevičius.

Anot jo, konkurse iš viso dalyvavo 7 bendrovės tiek iš Lietuvos, tiek iš Latvijos, o bendra statybos darbų sutarties, pasirašytos su laimėtoju, vertė yra kiek didesnė nei 6 mln. eurų.

Pirmojo plėtros etapo darbai turėtų būti baigti jau kitų metų vasarą.Juos pabaigus, bendrovės gamybos apimtys augs tris kartus, taip pat plėsis gaminių įvairovė, pakavimo tipai.

INVESTUOJA. Sigitas Ambrazevičius į žuvies perdirbimo įmonę Latvijoje planuoja investuoti 100 milijonų eurų.

Arši konkurencija

S. Abrazevičius taip pat valdo su žuvies prekyba ir perdirbimu susijusį verslą Lietuvoje. Jam priklauso 100 procentų UAB „Benko servisas“ ir 45 procentai UAB „Dauparų žuvis“ akcijų.

Bendra šių įmonių 2021 metų apyvarta buvo daugiau nei 67 milijonai eurų.

„Benko servisas“ yra vienas pagrindinių privačių Klaipėdos krepšinio klubo „Neptūnas“ rėmėjų.

S. Ambrazevičius viešai pasisakė, kad investuoti Latvijoje nusprendė dėl negarbingos konkurencijos Lietuvoje.

Tačiau ir Latvijoje ne viskas klostėsi sklandžiai.

„Bandyta klaidinti Latvijos pareigūnus, pasitelkus šmeižtą ar net tam tikrus veiksmus, būdingus Rytų nusikalstamam ar saugumo struktūrų pasauliui. Visa tai išgyvenome, nes iš pat pradžių tikėjome, kad viską darome teisingai“, - vz.lt sakė S. Ambrazevičius.

Nors jis tiesiogiai ir neįvardija, tačiau leidžia suprasti, kad konkurentų atsiradimui labai priešinosi „Vičiūnų“ įmonių grupė. Ji daug metų buvo vienintelė įmonė regione, gaminanti produktus iš surimio.

„Vičiūnų“ įmonių grupė „Vakarų ekspresą“ informavo, kad S. Ambrazevičiaus viešų pasisakymų nekomentuoja.

ES parama

„Syfud“ savininkas Latvijoje investuoja ne tik privačias lėšas, bet su Latvijos Vyriausybės pagalba užsitikrino ir 16 milijonų eurų ES fondų paramą plėtrai.

Latvijos juridinių asmenų registre rašome, kad SIA „Syfud“ įstatinis kapitalas siekia 3 milijonus eurų.

100 procentų įmonės akcijų priklauso S. Ambrazevičiaus valdomai UAB „Port Lite“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder