Kroviniai

Neturime pinigų susigrąžinti į Kiniją keliaujančias lietuviškas prekes: teks tiesiog sunaikinti

(3)

Toliau aštrėjant santykiams su Kinija Lietuvos verslai skaičiuos šimtaprocentinius nuostolius, nes daugelį laivais iškeliavusių prekių teks tiesiog sunaikinti. Ekspertų teigimu, vien valdžios paramos neužteks, būtina greitai ieškoti kitų rinkų, o geriausia – stengtis rasti kompromisą su kinais, kad prekybiniai ryšiai nebūtų nutraukti, - skelbia „Lietuvos ryto“ televizija.

 

 

 

Pasak ekonomisto Mariaus Dubnikovo, šiuo metu Kinijoje įstrigusių prekių, kurios nėra išmuitintos, vertė yra apie 20 mln. eurų, dar apie 60 mln. eurų vertės prekės keliauja jūra ir, tikėtina, kad jos taip pat įstrigs.

Tad bendras Lietuvos praradimas jau yra apie 80 mln. eurų.

Kai kuriems verslams yra reikalinga skubi parama. Būtina skolinti pinigų toms įmonėms, kurios dėl susiklosčiusios situacijos pajamų negaus, kad jos išsispręstų likvidumo ir apyvartumo problemas ir taip išgyventų šią krizę

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius paskaičiavo, kad šiuo metu reikėtų apie 300 mln. eurų apyvartinių paskolų, kurias būtų galima grąžinti.

Organizatorių nuotr.

„Bet reikia galvoti, ir kaip ateityje kompensuoti nuostolius toms įmonėms, kurios jau išsiuntė produkciją ir ją reikia susigrąžinti“, – „Lietuvos ryto“ televizijai komentavo jis.

Tačiau M.Dubnikovas apie šią situaciją kalbėjo kitaip: „Reikia suprasti, kad tos prekės, kurios nukeliaus į Kiniją, įstrigs. Jas tiesiog reikės sunaikinti, „nurašyti“, nes jų plukdyti atgal nebeverta, laivai labai brangūs. Antra – daugelis tų prekių yra maisto produktai, kurie tiesiog suges arba jų nebeverta vežti, nes jų pakuotės yra specialiai darytos Kinijos rinkai, o perpakuoti – neverta.

Tad patiriamas 100 proc. nuostolis, nes nei pelnas gaunamas, nei prekių parduoti įmanoma, tik nuostoliai.“

Tačiau, kaip sakė ekonomistas, neverta tikėtis, kad verslas nuolat bus dotuojamas ir jo nuostoliai kompensuojami 100 proc. be jokių įsipareigojimų. Valdžios paramos paketas gali būti plečiamas nebent tik įtraukiant paskolų galimybę.

M.Dubnikovas akcentavo, kad reikia aktyviai dirbti ir su Europos Komisija, nes kinai jau kiša pagalius į ratus ir kituose keliuose – spaudžia Lietuvos partnerius Europoje, ragindami nebepirkti prekių iš Lietuvos.

Organizatorių nuotr.

Konteineriai uoste. A. Čepulinskaitės nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder