SPRENDIMAI. UAB „Litmarina“ vadovas Marijus Žilinskas akcentuoja, kad šimtamilijonines investicijas Klaipėdoje lems miesto ir valstybės sprendimai investuoti į infrastruktūrą. Redakcijos archyvo nuotr.

„Auksiniame trikampyje“ planuoja užauginti NT ąžuolą

(3)

Klaipėdos UAB „Litmarina“ 50 ha teritorijoje tarp Vilniaus pl. ir Tilžės g. planuoja išvystyti prekybos, paslaugų ir sandėliavimo miestelį „Acorn“ (ang. „Gilė“). Jei investuotojų planai pasitvirtins, projektas gali sulaukti iki pusės milijardo eurų investicijų ir savo mastu pralenkti net naująjį Vilniaus „Akropolį“.

Nors verslininkų planai yra labai ambicingi, tačiau šiandien „Acorn“ projektas turi daugiau klausimų nei atsakymų.

Akivaizdus „Litmarinos“ pasiekimas yra tas, kad per keletą metų įmonė sugebėjo nupirkti nuosavybės ir nuomos teises į ne vieną sklypą prie įvažiavimo į Klaipėdą. Vienose NT vystytojų rankose atsidūrė beveik pusė „auksiniu trikampiu“ vadinamos uostamiesčio teritorijos, kuri iš viso užima apie 110 ha.

Šiandien čia žaliuoja pievos ir krūmynai, tačiau „Litmarina“ potencialiems pirkėjams jau siūlo įsigyti patalpas pirmajame etape.

Skelbiama, kad priklausomai nuo apdailos lygio 1 kv. m kaina prasideda nuo 850 eurų.

„Į projektą jau investavome apie 10 milijonų eurų“, - „Vakarų ekspresui“ atskleidė „Litmarinos“ vadovas ir bendraturtis Marijus Žilinskas.

Jis sako, kad Klaipėdoje visuomet trūko vietos, kur būtų galima koncentruotai vystyti prekybos ir paslaugų parką, tokį, kaip, pavyzdžiui, Vilniaus „Parkas Outlet“ ar Kauno „Urmas“.

Pirmajame etape prie Tilžės gatvės planuojama statyti prekybinių sandėlių (angl. stock office), o palei Vilniaus plentą - prekybos miestelį.

„Tam esame išskyrę du 6 ha ploto sklypus, kuriuose planuojame 20 000 - 25 000 kv. m ploto pastatų, skirtų parduotuvėms: maisto, namų apyvokos prekės, drabužiai ir pan.“, - teigia M. Žilinskas.

Pirmajame etape planuojama investuoti apie 50 milijonų eurų.

Iš viso apskaičiuota, kad „Acorn“ miestelyje gali būti pastatyta apie 200 000 kvadratinių metrų ploto komercinio NT. Tai apie 3 kartus daugiau, nei užima Klaipėdos „Akropolis“.

Investicijos per dešimt metų galėtų pasiekti iki 500 milijonų eurų. Palyginimui, naujojo Vilniaus „Vingio Akropolio“ investicijos vertinamos apie 350 milijonų eurų.

INVESTICIJOS. Į šiuos laukus prie Klaipėdos planuojama investuoti iki pusės milijardo eurų. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

INVESTICIJOS. Į šiuos laukus prie Klaipėdos planuojama investuoti iki pusės milijardo eurų. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Miesto investicijos

Tačiau pati „Litmarina“ tikrai neplanuoja investuoti tokių milžiniškų sumų.

Anot M. Žilinsko, įmonė yra atvira klientams ir pasirengusi išnuomoti patalpas, pastatyti ir parduoti ar išnuomoti visą pastatą, parduoti ar išnuomoti sklypą, jei klientas nori vystyti pats. Taip pat tikimasi, kad į projektą, patikėję jo sėkme, investuos fondai. Išvysčius vieną projekto etapą, uždirbti pinigai galėtų būti panaudojami tolesnei plėtrai.

Jau beveik du dešimtmečius gyvuojanti „Litmarina“ iki šiol nebuvo įgyvendinusi itin stambių NT projektų. Klaipėdoje yra investavusi į biuro pastatus Tilžės ir Janonio gatvėse.

Anot M. Žilinsko, „Acorn“ miestelio projekto sėkmė labai priklauso nuo Klaipėdos miesto ir valstybės investicijų į šią miesto teritoriją.

Norint teritorijoje vykdyti plėtrą, reikia didelių investicijų į lietaus nuotekų surinkimo tinklus.

„Tai nėra paprastas projektas - bus klojami didelio diametro vamzdžiai, apie 2,5 m. Visą šią sistemą reikia įvesti į tą 110 hą ploto teritoriją, preliminariais skaičiavimais, tai kainuotų apie 6 mln. eurų“, - vz.lt sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Anot jo, nuovažos į teritoriją, padarant aplinkinį įvažiavimą į Klaipėdos LEZ ir taip vienu projektu išsprendžiant dviejų didelių teritorijų susisiekimo klausimą, kainuotų dar apie 2 mln. eurų. Už šį projektą daugiausia atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Nori garantijų

Tačiau Klaipėdos miestas prieš investuodamas milijonus į dar neįsisavintą teritoriją nori didesnių garantijų iš investuotojų.

M. Žilinskas sako, kad be privalomo infrastruktūros mokesčio dar planuojama maždaug 1 milijoną eurų investuoti į per prekybos miestelį eisiančią gatvę. Taip pat žadama aktyviau bendradarbiauti ir su Kelių direkcija dėl įvažiavimo kelio projekto.

Kol nėra sprendimų dėl miesto ir valstybės investicijų, neskubama pasirašyti sutarčių ir su potencialiai investuotojais į „Acorn“ projektą.

Nepaisant kylančių sunkumų M. Žilinskas planuoja, kad pirmasis leidimas statybai bus gautas dar šiais metais, o pirmosios įkurtuvės planuojamos 2025-aisiais. Iki galo lieka neatsakytas tik klausimas, ar Klaipėdos rinkai reikia tokio didelio prekybos miestelio.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder