Memelio miestas, vizualizacija

"Memelio miestas" pradeda statybas

(14)

Bendrovė „Stemma group“ "ir  „Conres LT“ pasirašė generalinės statybos rangos sutartį dėl NT projekto „Memelio miestas“ pirmojo etapo statybų. UAB „Conres LT“ intensyvius statybos darbus pradės rugpjūčio pradžioje. 

„Šis sandoris mums simbolizuoja ne vienerius metus trukusio kryptingo darbo, rengiant detalųjį planą, formuojant viso kvartalo funkcijų ir viešųjų erdvių koncepciją, projektuojant aukščiausio lygio tarptautinius standartus atitinkantį verslo centrą ir premium klasės daugiabučius, realizaciją“ – sakė Nerijus Tilindis, „Stemma Group“ atstovas. 

5 ha dydžio konversijos projektas „Memelio miestas“ Klaipėdoje kuria naują daugiafunkcinę miesto centro teritoriją prie Danės upės ir Kuršių marių.

Nuo pat 2018 m., kai teritorijos savininkais tapo “Stemma Group”, kruopščiai kūrėme „Memelio miesto“ startegiją. Pasaulis keičiasi, visuomenės poreikiai plečiasi, siekiamo komforto lygis darbe ir biure auga, kinta požiūris į mus supančią aplinką, želdinius ir socialines erdves. Ieškojome sprendimų, kaip visą tai apjungti Memelio miesto koncepcijoje ir sukurti šiuolaikinio žmogaus ir verslo standartus atitinkantį kvartalą - miestą mieste” - sako N.  Tilindis.

„Memelio miesto“ vystymo strategijoje numatytos kelios pagrindinės kryptys: turistų traukos centras su išsaugotais kultūros paveldo objektais ir naujais akcentais; administracinių pastatų, pritaikytų tiek stambiam verslo subjektui, tiek ir smulkiai komercijai, kompleksas; paslaugų objektai – viešbutis, restoranai, butikai, odontologijos, grožio centrai; išskirtinio prestižinės klasės būsto gyvenamųjų namų kvartalas; atviros poilsio ir pramogų zonos. 

„Memelio mieste“ iš viso planuojama pastatyti apie 100 tūkst. kv. m. įvairios paskirties pastatų.  Vystymas suplanuotas etapais.   

I statybų etapo apimtys

I etapu statomas 6 aukštų A klasės verslo centras „Hanza“ ir 105 prestižinės klasės butai, sujungti bendra požemine parkavimo aikštele. Bendras abiejų projektų plotas sieks beveik 30 tūkst. kv. m., iš jų 10.000 kv. m. sudarys požeminė dalis. Statybų pabaiga numatoma 2025 m. IV ketv.  

Planuojami ne tik nauji gyvenamieji plotai, komercinės ir administracinės erdvės, bet ir poilsio ir viešosios erdvės, kuriama tvaraus miesto susisiekimo infrastruktūra (visos gatvelės numatytos išimtinai tik pėstiesiems, dviratininkams ir specialiam aptarnaujančiam transportui, o automobilių aikštelės ir transporto judėjimas suplanuotas tik po žeme).

Jau I-jame vystymo etape bus sukurtas pilnavertis „vaikštomas“ kvartalas, į kurį patekimas numatytas per aikštę. Kvartalo viduje taip pat suplanuota aikštė su gausiu želdynų kiekiu, integruotomis poilsio vietomis, papildomu apšvietimu, atnaujinti kultūros paveldo pastatai. Administracinio ir daugiabučio pastato pirmuosiuose aukštuose kursis restoranai, gastro barai, gourmet parduotuvės, vaistinė, prekybos mini marketai, grožio kabinetai.

I – ojo „Memelio miesto“ vystymo etapo komanda:

Užsakovas: Memelio miestas, UAB (priklausanti „Stemma Group“, UAB)

Architektų biurai: AEXN (verslo centras), „Arches“ (daugiabutis)

Projektuotojai: UAB „City Projects“

Projekto valdytojas: UAB „Viconus“

Verslo centras „HANZA“

Verslo centras „Hanza“ bus „Memelio miestas“ kvartalo akcentinis pastatas, formuojantis pagrindinį įėjimą į kvartalo vidų.

 Verslo centrą „HANZA“, laimėjus architektūrinį konkursą, projektavo Vilniaus architektų biuras „AEXN“, ypatingą dėmesį skyrę tiek architektūrinei pastato išraiškai, tiek ir techninėms pastato charakteristikoms. Tai bus pirmasis pagal tarptautinius pastatų tvarumo sertifikavimo reikalavimus BREEAM „Excellent“ suprojektuotas ir pastatytas biurų pastatas Klaipėdoje.

Bendras pastato plotas sieks apie 15.000 kv. m., iš jų apie 10.000 kv. m. sudarys antžeminė pastato dalis.  Pastato pirmame aukšte įsikurs restoranas, kavinė, parduotuvės. Likusiuose aukštuose planuojami biurai. Kai kurie biurai pastate turės balkonus, o viršutiniame pastato aukšte veiks jauki terasa, kurioje bus galima planuoti renginius ar tiesiog mėgautis Klaipėdos miesto panorama.  

„Tikime, kad verslo centras „Hanza“ taps ryškiu „Memelio miesto“ projekto akcentu ir geriausiu biurų projektu Klaipėdoje. Šis verslo centras suteiks galimybę šiuolaikiškus biurus turėti ne tik vietos įmonėms, bet ir atvers duris kurtis tarptautinių kompanijų filialams, kurie šiai dienai Klaipėdos mieste neranda jų standartus atitinkančių biurų patalpų“ – akcentuoja „Stemma Group“ atstovas Nerijus Tilindis.

Prestižinės klasės daugiabutis

Prestižinės klasės 105 butų daugiabučio autoriai „Arches“ architektų komanda, projektavusi ir vieną iš kvartalų garsiajame Vilniaus komplekse „Paupys“.   

„Memelio miesto“ rezidencijos pasiūlys Klaipėdos rinkai prestižinius butus, kurie atitiks visus prestižinės klasės reikalavimus, o ypatingai, reikalavimą vietai mieste. Daugiabutis namas iškils palei Danės upės krantinę pietuose, o šiaurinėje dalyje glausis prie vidinės aikštės su medžių alėja. Lygiagrečiai su „Memelio miesto“ kvartalo vystymu miesto investiciniuose planuose numatytas ir Danės krantinių, vadinamų Šiaurės rago skveru, atnaujinimas.  

Pastatą sudarys 3 korpusai, kurių dydžiai suskaidyti pagal istorinių pastatų mastelius bei proporcijas. Korpusai bus 5-6 aukštų, išsiskirs fasado spalviniais ir medžiagiškumo sprendimais.

Kuriant vidinį butų išdėstymą, išlaikytas teritorijos lokacijos įsisavinimo principas: užtikrinti vaizdai į Danės upę, senamiestį, piliavietę, kai kurie atvejais ir į marias. Svarbiu gyvenamos aplinkos aspektu yra žaliosios erdvės, korpusų vidinių kiemelių apželdinimui naudojami ne tik krūmai ir žolė, bet sodinami ir medžiai, aplink gyventojų terasas įrengiami želdynai. Taip siekta atvaizduoti seniau teritorijoje buvusių Memelio sodų motyvą.

Memelio miestas

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder