Būsimų senelių namų uostamiesčio Melnragėje vizualizacija

Pristatomas senelių globos namų Melnragėje projektas

(5)

Ilgokai strigęs senelių globos namų uostamiesčio Melnragėje projektas įgauna vis didesnį pagreitį. Jau galima susipažinti su projektiniais pasiūlymais, o po poros savaičių jie bus pristatyti ir viešai.

Senelių globos namai Melnragėje turėjo būti pastatyti prieš beveik dvejus metus, 2021-ųjų rudenį. Tačiau projekto įgyvendinimui pagalį į ratus kišo nepatvirtintas Klaipėdos miesto bendrasis planas. Tai padaryta tik 2021 metų spalio pabaigoje.

Prieš kelias dienas Klaipėdos miesto savivaldybė informavo apie gyvenamosios paskirtis pastato (įvairių socialinių grupių asmenims) statybos ir gyvenamosios paskirtis pastato rekonstravimo, keičiant paskirtį į gydymo (slaugos namus), Aušros gatvės 41, projekto projektinius pasiūlymus bei viešą svarstymą su visuomene.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais iki rugsėjo 4 d. galima adresu Turgaus aikštė 27 arba Savivaldybės interneto svetainėje (https://www.klaipeda.lt/pp).

Savo pasiūlymus raštu galima teikti projektuotojui - UAB „Uostamiesčio projektas“.

Viešas susirinkimas numatytas minėtą rugsėjo 4-ąją. Jis vyks nuotoliniu būdu.

Melnragėje planuojama pastatyti dviejų korpusų pastatą. Jame būtų įrengti 80 vietų senyvo amžiaus asmenų globos namai.

Kiek mažiau nei pusė (28) vietų būtų skirtos demencija sergantiems senoliams.

Vienas korpusas bus skirtas gydymo tikslams (teikiama medicininė pagalba ir priežiūra sergantiems žmonėms), kitas bus skirtas gyventi.

Valstybei priklausančio žemės sklypo bendras plotas yra kiek daugiau nei 77 arai. Panaudos sutartimi jis perduotas Klaipėdos miesto savivaldybei.

Šiuo metu jame yra keturi statiniai - buvęs vaikų globos namų pastatas, katilinė, kiemo rūsys ir sandėlis. Pastarieji trys bus nugriauti.

Įvažiavimas ir prieigos prie projektuojamų pastatų numatomi iš Aušros ir Molo gatvės. Sklype projektuojamos dvi automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose tilps 38 automobiliai.

Teigiama, kad sutvarkytame sklype bus pastatyti ir maldos namai su koplyčia.

Vidiniame kiemelyje, tarp dviejų korpusų, bus suformuota pagrindinė rekreacinė komplekso erdvė. Poilsio zonose siūloma įrengti sensorinį (pojūčių) sodą, kuris taps pagrindiniu vidinio kiemo akcentu. Taip pat pavėsines su suolais, pergolę-pavėsinę su suoliukais, lauko stalo žaidimų stalus (šachmatų, šaškių ir pan.), suoliukų-atokvėpio vietas, terapinį („basakojų“) taką.

Šiaurinėje sklypo dalyje tarp dviejų korpusų numatoma įrengti uždaro ėjimo ratu takelį, skirtą asmenims, sergantiems demencija.

Sklype auga 24 lapuočiai ir 70 spygliuočių medžių. Dalį jų dėl būsimų statybų numatoma pašalinti. Siekiant kompensuoti pašalintus želdinius, numatomas gana tankus būsimos teritorijos apželdinimas šiai vietovei būdingais medžiais bei krūmais.

Planuojama, kad projekto užbaigimui gali prireikti pusmečio, po to prasidės jo derinimo procedūros.

Finansavimą senelių globos namų statybai tikimasi gauti iš Europos Sąjungos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder