Oro kondicionieriaus meistro gali tekti palaukti ir iki rudens

(1)

Užplūdus karščiams, prekybininkai skelbė, kad išperkami ventiliatoriai ir oro kondicionieriai, o dabar kondicionierius remontuojantys meistrai neatsigina gyventojų dėmesio. Per parą – apie 50 skambučių, pas klientą – tik po savaitės ar mėnesio, o darbų kainos svyruoja nuo keliasdešimties iki kelių šimtų eurų, - skelbia portalas LRT.lt.

Kiek klientams tenka pakloti už kondicionieriaus remontą?

Specialisto Edvino Kymanto teigimu, priklausomai nuo gedimo, kaina svyruoja nuo 50 iki 200 eurų.

O jei kondicionieriui yra daugiau nei 8 metai – reiktų jau įsigyti naują, nes senesniems modeliams nebėra detalių, negalima suteikti garantijos.

Vienas iš meistrus padedančios rasti mobiliosios programėlės „Discontract“ įkūrėjų Gediminas Jankus LRT.lt patvirtino, kad bent 50 proc. daugiau ieškoma specialistų, kurie dirba su vėdinimo įranga, kondicionavimo sistemomis.

„Kai prasideda karščiai, tai reiškia, kad masiškai visiems atsiranda viena problema.

Ji yra trumpalaikė, sezoniška. Natūralu, kad visiems reikia „dabar“ dažniausiai“, – sakė G. Jankus.

Šioje platformoje yra užsiregistravę apie 20 meistrų, jie dirba Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Anot pašnekovo, klientai mato konkretų valandinį įkainį.

Dažniausiai meistras kviečiamas nuo 1 iki 3 val., o sumokėti, atsižvelgiant į darbo sudėtingumą, reikės nuo 30 iki 100 eurų.

Įvairūs gedimai, vanduo teka, sistema tapusi nebesandari, joje nėra freono ir dėl to nebešaldo, užsiteršę filtrai, pagrindinių komponentų keitimai“, – dėl tokių darbų dažniausiai iškvietimų gauna Ignas, o sumokėti už tai tenka nuo 40 iki 700 eurų.

Jis pasidalijo keliais patarimais, kaip gyventojai galėtų geriau pasirūpinti vėsinimo įranga.

Pirmiausia – palaikyti švarą ir atkreipti dėmesį, kad išorinis įrenginys nebūtų užkištas lapais, kartono dėžėmis, gėlėmis.

Jeigu žmogus nenori mokėti 40, 50 ar daugiau eurų už tai, kad meistras atvažiuotų ir išplautų filtrus, tai turi pats tą daryti. Ir kas 3–5 metus arba bent vieną kartą per visą kondicionieriaus naudojimo laiką išsikviesti meistrus, kad jie išrinktų kondicionierių ir gerai jį išplautų.

Iš tikrųjų – ventiliatorius, kuris pučia orą, būna, dažnai taip užsiteršia, kad nepučia oro ir dėl to kondicionierius nebevėsina, - rašo portalas LRT.lt.

Archyvų nuotr.

daikra.lt nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder