Per savaitę JAV uždarytas jau antras didelis bankas

Per savaitę JAV uždarytas jau antras didelis bankas

Bankrutavus vienam populiariausių Silicio slėnio bankų "Silicon Valley Bank" (SVB), JAV užsidarė jo analogas - Niujorke įsikūręs "Signature Bank".

Niujorko valstijos priežiūros institucija nusprendė uždaryti banką dėl sisteminės rizikos, sakoma bendrame JAV iždo, FED ir Federalinės indėlių draudimo korporacijos pareiškime.

Niujorko finansinių paslaugų departamento duomenimis, 2022 m. gruodžio 31 d. "Signature Bank" bendras turtas sudarė apie 110,36 mlrd. dolerių, o indėliai - 88,59 mlrd. dolerių.

Sprendimas taikyti "Signature" bankroto procedūrą buvo netikėtas banko vadovams, kurie apie jį sužinojo prieš pat viešą pranešimą, agentūrai "Bloomberg" sakė kredito įstaigai artimas šaltinis.

Pasak jo, kovo 10 d. bankas susidūrė su indėlių nutekėjimu, tačiau iki kovo 12 d. padėtis stabilizavosi.

Kovo 11 d. tapo žinoma apie SVB bankrotą, kuris pradėjo patirti problemų uždarius kriptovaliutų banką "Silvergate".

Taip SVB tapo didžiausiu per 15 metų žlugusiu banku. Laikraštis "The New York Times" jo bankrotą pavadino antru pagal dydį JAV istorijoje.

Tai sukėlė nerimą rinkoje ir išpardavė pramonės įmonių akcijas. Visų pirma investuotojai atsikratė "Signature Bank", "Western Alliance" ir "First Republic" akcijų.

Iždo departamentas ir FED užtikrina, kad JAV bankų sistema išlieka atspari dėl 2008 m. reformų.

"Šios reformos kartu su šiandienos veiksmais rodo mūsų įsipareigojimą imtis būtinų priemonių indėlininkų santaupoms apsaugoti", - sakoma bendrame pareiškime.

Kaip ir SVB atveju, visi Signature indėlininkai galės naudotis savo indėliais, o mokesčių mokėtojai nepatirs jokių nuostolių, patikino agentūros.

Agentūra "Bloomberg" anksčiau rašė, kad finansų institucijos svarsto galimybę įsteigti fondą indėliams apsaugoti bankuose, kurie gali susidurti su problemomis po SVB bankroto.

Tuo pat metu prezidento Džo Baideno administracijai tenka užduotis surasti bankrutuojančios SVB pirkėją, kad būtų išvengta bankų sistemos krizės, rašė "Axios".

Kaip pažymi laikraštis, bankų sistema sulaukė "griežto priminimo", kad nė vienas banko indėlis nėra apdraustas Federalinės indėlių draudimo korporacijos (angl. Federal Deposit Insurance Corporation) ir neviršija 250 000 JAV dolerių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder