Pirmus du šių metų mėnesius Klaipėdos uostas pagreičio nemažino

Pirmas pusmetis Klaipėdos uoste – įprastu tempu

Klaipėdos jūrų uostas pirmąjį šių metų pusmetį išlaiko stabilumą – perkrautas bemaž toks pat krovinių kiekis kaip ir pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Per šešis šių metų mėnesius Klaipėdos uosto krovos įmonės krovė 22,05 mln. tonų krovinių, tai yra vos 0,2 proc. mažiau, nei perkrauta pernai per pirmąjį metų pusmetį.

„Praėję metai uostui buvo rekordiniai krovinių prasme. Pernai pirmas pusmetis išsiskyrė neįprastu krovinių kiekiu kovo mėnesį – buvo krauta apie 1 mln. tonų daugiau nei įprastai ir tai darė įtaką išskirtiniam rezultatui. Šiemet krova vyksta stabiliai. Jei pernai pirmą pusmetį mėnesio krova būdavo apie 3,4 mln. tonų, tai šiemet ji yra apie 3,6 mln. tonų. Kol kas šie metai yra geri, o antra jų pusė atsakys į daugelį klausimų", – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Pirmąjį pusmetį labiausiai didėjo generalinių ir biriųjų krovinių srautas. Fiksuotas 5,7 proc. generalinių krovinių prieaugis, biriųjų krovinių perkrauta 5,4 proc. daugiau. Tačiau 22,3 proc. mažiau perpilta skystųjų krovinių.

2021 m. sausio–birželio mėn. į Klaipėdos uostą atplaukė 3 214 laivų, tai 3,6 proc. arba 112 laivų daugiau, apsilankė 74 012 keleivių, tai yra 18,8 proc. arba 17 080 keleivių mažiau nei 2020 m. sausio–birželio mėn.

Sidebar placeholder